Mängud

“Fortnite’i” loojad kaebas kohtusse USA turistilõks, mille ehitas legendi järgi üleloomulike võimetega lätlane

Juhtunud on ka veidramaid asju. Mitte palju, aga on.Foto: Iren Key/Shutterstock

Rubriiki toetab

“Fortnite’i” kodustuudio Epic Gamesi kaebas kohtusse Floridas asuv turismiatraktsioon Coral Castle, mille ehitas väidetavalt täiesti üksinda 20. sajandi keskel Läti immigrant Edvards Liedskalniņš, ameerikapäraselt Edward Leedskalnin.

Coral Castle andis Epic Gamesi kohtusse kaubamärgi rikkumise tõttu, kuna “Fortnite’i” kaardil on samuti olemas koht nimega Coral Castle.

“Fortnite’i” versioon Coral Castle’ist…Foto: Epic Games

Kohtuasjast huvitavam on aga Coral Castle’i tekkelugu. Coral Castle on erineva kujuga hiiglaslikest paekivirahnudest koosnev turismiatraktsioon, mida hakkas 1928. aastal ehitama Lätist pärit immigrant ja iseõppinud insener Edvards Liedskalniņš.

… ja reaalne Coral Castle.Foto: Eurogamer

Veider on ka Liedskalniņše Lätist lahkumise põhjus. 28-aastase noormehena pidi ta veel Lätis olles abielluma 16-aastase Agnes Skuvstiga, kuid neiu otsustas kõigest päev enne pulmi, et Edvards ei ole ikka tema jaoks. Nii pakkis Liedskalniņš 1912. aastal oma asjad kokku ja reisis New Yorki.

Liedskalniņš tahus suuri kivimürakaid erinevateks kujunditeks enam kui 20 aastat ja ehitas kogu asja väidetavalt üksinda. Tema enda ja teiste kohalike sõnul kasutas ekstsentriline lätlane hiiglaslike kivide omale kohale liigutamiseks üleloomulikke võimeid.

Muide, see ei ole ainus kohtuasi, millesse Epic Games segatud on. Hiljuti kaebasid “Fortnite’i” loojad ise kohtusse Apple’i ja Google’i.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.