Mängud

“Fortnite’i” maailmameistrivõistlustel avastati häkker, sest häki looja ise kaebas tema peale

Teiste mängijate asukohad on häkkeri jaoks punaselt ära märgitud.Foto: kuvatõmmis

Hetkel toimuval 30 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga “Fortnite’i” maailmameistrivõistlustel avastati häkker, sest sohiprogrammi looja ise kaebas enda loodud häkki kasutava mängija peale.

Patustanud mängija on Team Kaliberi koosseisus mänginud Johnathan “JonnyK” Kosmala, kes on nüüdseks meeskonnast välja heidetud. Ta kasutas häkki, mis tõstab esile teiste mängijate asukohad, isegi kui nad asuvad näiteks seinte või muude takistuste varjus.

Kosmala ebaausale mängule juhtis tähelepanu häki looja CBV. Ta selgitab YouTube’i postitatud videos, et tal ei ole midagi selle vastu, kui tema häkke kasutatakse meelelahutuslikel eesmärkidel, kuid nendega raha teenimist peab ta ebaeetiliseks.

Lisaks mainib häki looja, et tagastas Kosmalale ka rahasumma, mille eest ta sohiprogrammi ostis. Väidetavalt oli selle hinnaks 60 dollarit.

Kuigi Kosmala visati enda meeskonnast välja, ei ole “Fortnite’i” arendaja ja turniiri korraldaja Epic Games veel kinnitanud, kas tal lubatakse võistulsel jätkata. Küll aga ei tule kellelegi üllatusena, et Epic mõistis sohitegemise kategooriliselt hukka.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.