Mängud

“Fortnite’i” tapjaks kutsutud “Apex Legendsi” vaatajanumbrid langevad kolinal

"Apex Legends" populaarsus ei ole enam sama, mis kahe kuu eest.Foto: Respawn Entertainment

“Apex Legendsi” avapauk oli küll tugev, kuid tundub, et vähemalt Twitchis on mängu vastu huvi raugemas. Viimase paari kuu jooksul on “Apexi” vaatajanumbrid teinud läbi suure languse.

“Apex Legends” alustas vaieldamatult tugevalt. Vahetult pärast väljalaset jälgis seda Twitchis keskmiselt 300 000 vaatajat. Nüüd on numbrid kordades väiksemad ja “Apexil” on raskusi ka 40 000 vaataja kätte saamisega.

Veebruaris ilmunud “Apex Legendsi” Twitchi vaatajaskond on alates väljalaskest stabiilselt langenud. Kui alguses löödi Twitchis vaatajarekordeid, siis nüüd on “Apexist” ette rebinud “Fortnite”, “CS:GO” ja “League of Legends”.

“Apexi” populaarsuse langus Twitchis on mitmes mõttes loogiline. Uued mängud tekitavad loomulikult suuremat huvi, kuid viimasel ajal on mitmed “Apexi” mängijad hakkanud rääkima paigalseisust. Võrreldes näiteks “Fortnite’iga” ei paku “Apex” nii sageli ja nii suurel määral uut sisu. See viib aja jooksul vaatajad teiste mängude juurde tagasi.

Lisaks on “Apexil” olnud probleeme ka häkkeritega. Kuu aja eest bänniti mängust üle 355 000 mängija ja hiljuti kasutusele võetud uued ja ülimalt efektiivsed turvameetmed toovad tõenäoliselt kaasa veel enam suletud kontosid.

Kaotatud vaatajaskonna tagasi võitmiseks peavad “Apexi” arendajad pakkuma mängijatele rohkem vaheldusrikkust. Tundub, et sellest mängust “Fortnite’i” tapjat siiski ei saa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.