“Fortnite’i” teenistus langes 2019. aastal 600 miljonit dollarit, kuid see on jätkuvalt kõige kasumlikum mäng

"Fortnite" on jätkuvalt maailma kõige kasumlikum mäng, kuid teisel ja kolmandal kohal on üllatajad.Foto: Sports Gamers Online

2019. aastal langes Battle Royale mängu “Fortnite” kasum võrreldes 2018. aastaga 600 miljonit dollarit, kuid tegu on jätkuvalt maailma kõige enimteenivama videomänguga.

2018. aasta oli “Fortnite” jaoks röögatult edukas – teeniti 2,4 miljardit dollarit, mis on tänaseni videomängumaailma absoluutne rekord. Äsja lõppenud aasta teenistuseks jäi 1,8 miljardit dollarit, mida on võrreldes 2018. aastaga tunduvalt vähem, kuid siiski piisavalt, et tõusta kõige kasumlikumate mängude edetabeli tippu.

Mänguturu statistikat analüüsiva ettevõtte SuperData andmeil on “Fortnite’il” küll vähem mängijaid kui mitmetel teistel mängudel, kuid see-eest on nad altimad kulutajad. Selgub, et keskmine “Fortnite’i” mängija on enam kui kaks korda suurema tõenäosusega valmis ostma mängusiseseid meeneid kui teiste videomängude tarbijad.

Kui ilmakuulsa “Fortnite’i” esikoht kasumlike mängude edetabelis ei ole eriti üllatav, siis sellele järgnevad mitu mobiilimängu, mis ei ole kaugeltki sama tuntud. 2019. aasta kõige kasumlikemate mängude esikümme näeb välja selline:

  1. Fortnite – 1,8 miljardit dollarit
  2. Dungeon Fighter Online – 1,6 miljardit dollarit
  3. Honour of Kings – 1,6 miljardit dollarit
  4. League of Legends – 1,5 miljardit dollarit
  5. Candy Crush Saga – 1,5 miljardit dollarit
  6. Pokemon Go – 1,4 miljardit dollarit
  7. Crossfire – 1,4 miljardit dollarit
  8. Fate/Grand Order – 1,2 miljardit dollarit
  9. Game for Peace – 1,2 miljardit dollarit
  10. Last Shelter: Survival – 1,2 miljardit dollarit

Teisele ja kolmandale kohale platseerunud “Dungeon Fighter Online” ja “Honour of Kings” on mobiilimängud, millest palju ei kirjutata ega räägita. Ometi suutsid need mängud teenida peaaegu sama palju kui üleilmselt tuntud “Fortnite”. Mobiilimängude populaarsus aina kasvab ja see trend jätkub tõenäoliselt ka 2020. aastal.

Kõnekas on ka asjaolu, et kasumlike mängude edetabelisse ei mahu ühtegi suurekaliibrilist preemium-mängu, mille käive langes mullu 5% Osalt on selle põhjuseks asjaolu, et möödunud aastal ilmus neid vähem – kui 2018. aastal jõudsid müügile näiteks “Red Dead Redemption 2” ja “God of War”, siis möödunud aastal nii palavalt oodatud suuri mänge ei ilmunud.

See ei tähenda siiski, et preemium-mängudel oleks olnud halb aasta. Selles kategoorias tõusis kõige edukamaks “FIFA 20” 786 miljoni dollariga, teisele kohale platseerus “Call of Duty: Modern Warfare” 645 miljoni dollarilise teenistusega. Need summad on mõistagi suured, kuid “Fortnite’i” ja kõige kasumlikemate mobiilimängudega ei anna neid siiski võrrelda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.