Mängud

“Fortnite’i” võimas PR-trikk kerkis ajaloo kõige populaarsemaks videomängusündmuseks

"Fortnite" purustas järjekordse rekordi.Foto: kuvatõmmis

“Fortnite’i” 10. hooaja suurejoonelist lõppu jälgis erinevate platvormide vahendusel rekordarv inimesi. YouTube’i, Twitchi ja Twitteri vahendusel elas mängus toimuvale samal ajal kaasa üle 7 miljoni huvilise.

Mängu arendaja Epic Games teatas The Verge’ile, et 10. hooaja lõpp ja sellele järgnenud kahepäevane striim, mil näidati vaid kujutist mustast august, tõusis Twitchi kõige vaadatumaks voogedastuseks läbi aegade. Selle platvormi vahendusel jälgis “Fortnite’is” toimuvat 1,6 miljonit inimest.

Uus vaatajarekord püstitati ka Twitteris, kus Epic Gamesi sõnul elas “Fortnite’is” toimuvale samal ajal kaasa 1,4 miljonit inimest ja kahe päeva jooksul tervelt 42,8 miljonit silmapaari. Kokku vaadati “Fortnite’i” 10. hooaja finaali Twitteri vahendusel 50,7 miljonit minutit.

YouTube’is tõusid vaatajanumbrid veel kõrgemale, kuid siin uut rekordit ei sündinud. Samaaegselt vaatas “Fortnite’i” 4,3 miljonit inimest, kuid mitmed populaarsed peavoolusündmused (näiteks Beyonce etteaste Coachellal) on kohale toonud rohkem inimesi.

Epic Games ei avaldanud mängijate hulka, kes jälgisid “Fortnite’is” toimuvat mängusiseselt. Tõenäoliselt küündib ka see arv mitmete miljoniteni.

Üks on igatahes selge – “Fortnite’i” 10. hooaja finaal on nüüd ametlikult kõige vaadatum videomängusündmus maailma ajaloos.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.