Mängud

“Fortnite’is” on varsti raskem rahast lagedaks jääda

Jaapani mängijad peavad juba enne ostu kinnitama, kas tahavad ikka raha kulutada. Foto: Reddit

Tõenäoliselt vähemalt osaliselt seetõttu, et “Fortnite’i” arendaja Epic Gamesi süüdistatakse mängijatelt raha välja petmises plaanitakse peagi mängu lisada funktsioon, mis võimaldaks mängijatel lühikese aja jooksul soovimatute ostude eest raha tagasi saada.

Redditi kasutajad avastasid hiljuti, et Jaapani “Fortnite’i” versioonis on juba olemas confirm purchase ekraan, mida näidatakse mängijale enne raha kulutamist. Hakati kahtlustama, et Epic Games soovib mõtlematult ostlevatelt lääne mängijatelt rohkem raha kätte saada ja pole seetõttu ostukinnituse funktsionaalsust veel mujale laiendatud.

Aruteluga liitus ka Epic Gamesi töötaja, kes kinnitas, et peagi jõuab kõigi “Fortnite’i” mängijateni võimalus juba tehtud ost tühistada. Uue süsteemiga saab ostu tühistada viie minuti jooksul pärast selle tegemist juhul, kui vahepeal ei ole alustatud uut matši.

Väidetavalt on ostukinnitus Jaapanis PlayStation 4 kasutajatele saadaval seetõttu, et sealsetel mängupultidel on X ja O nuppude asukohad vahetuses ning mängijad saavad nende nuppude funtsionaalsust ka oma äranägemise järgi muuta. Tundub, et see võib tekitada piisavalt tehnilisi probleeme ja nõuab pikemat testimist.

Mängijate vastukaja tulevasele muudatusele on olnud kahetine. Ühest küljest ollakse rahul sellega, et peagi saab soovimatuid oste tühistada. Teisalt eelistaksid paljud, et ostu tühistamise asemel jõukas mängu tehingu kinnitamise funtsioon sarnaselt sellele, mis on juba Jaapanis saadaval.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.