Mängud

Fotod: “Minecraftis” taasluuakse detailselt Tšornobõli tuumajaam, mida saab tasuta külastada

Nagu kaks tilka radioaktiivset vett.Foto: Wikipedia/Janisko

Rubriiki toetab

Tahad külastada ajaloolist Tšornobõli tuumakatastroofi toimumiskohta, kuid radioaktiivsus ja koroona on kaigasteks kodarates? Pole hullu – nüüd saad külastada kurikuulsat tuumajaama “Minecraftis”, just sellisel kujul, nagu see oli 1986. aastal pärast plahvatust.

Virtuaalset Tšornobõli taasloob kaardimeister Janisko, kes ammutab informatsiooni Google Mapsist ja muudest internetis saadaval olevatest visuaalsetest allikatest. Hetkel on väljas kaardi 0.02 versioon, kus saab avastada tuumajaama ja selle vahetus läheduses asuvat ümbrust. Tulevikus on plaanis taasluua suur maa-ala õnnetuspaiga ümbruses, mis hõlmab isegi Valgevene territooriumit.

Tuumajaam öösel.Foto: Janisko

Janisko plaanib Tšornobõli taasluua võimalikult detailselt ja elutruult – tuumajaama ja muid hooneid ei saa imetleda ainult väljast, vaid neisse saab ka sisse minna. Kaardi looja tunnistab küll, et kuna tal puudub interjööride kohta täpne info, siis siin läheneb ta asjadele mõneti loomingulisemalt.

Kuigi Janisko lubab Tšornobõli taasluua 1986. aasta tuumakatastroofile järgnenud seisundis, siis kaardile on lisatud ka uuemaid asju. Näiteks ühes kaardi versioonis on olemas ka plahvatanud reaktori kohale liigutatud sarkofaag, mida seal veel 86. aastal ei olnud.

Plahvatanud reaktor, mis on kaetud kaitsva sarkofaagiga.Foto: Janisko

Kui soovid ise pilgu peale visata, milline näeb Tšornobõl välja “Minecraftis”, siis kaardi saad tasuta alla laadida siit. Kui pea meeles – töö veel käib ja kaart ei ole valmis.

Muide, hiljuti toimus Eestis üleriigiline “Minecrafti” võistlus, kus õpilased pidid looma tuntud Eesti paiku. Vaata, kas tunned kõikide kohtade virtuaalsed teisikud ära.

Kaardi autor kasutab realismi taotledes muuseas ka Google Mapsi pilte.Foto: Janisko
Tuumajaama sisemus.Foto: Janisko

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.