Mängud

Fotod: PlayStation 5 on nii suur, et see ei pruugi su teleka alla ära mahtuda

PlayStation 5 defitsiit ei ole aktuaalne ainult Eestis, vaid igal pool maailmas.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Kui plaanid novembris koju tuua tutika PlayStation 5, siis võib-olla pead mõtlema ka uue telekalaua soetamisele. Sony uue konsooli mõõtmed on nii suured, et paljudele see mugavalt teleka alla ära ei mahu.

PlayStaion 5 on kõige suurem mängukonsool, mis eales loodud. Seda ilmestavad Taiwani kommunikatsioonikomisjoni fotod, mis näitavad Sony uut konsooli igalt küljelt.

Foto: Taiwani kommunikatsioonikomisjon

Tegu on korraliku emalaevaga, mille mõõtmed on 390 mm x 260 mm x 104 mm. See tähendab, et PlayStation 5 on suurem ka Microsofti uuest konsoolist Xbox Series X, mis on samuti üsna suur – pärast avalikustamist võrreldi seda konsooli näiteks külmkapiga.

Foto: Taiwani kommunikatsioonikomisjon

See tähendab, et nii mõnigi PlayStation 5 ostja võib novembris uue konsooli saabudes avastada, et sellesse telekalaua sahtlisse, kus varem seisis PlayStation 4 uus PlayStation 5 enam ei mahu.

Sony uusima konsooliga tuleb kaasa ka alusega, mis lubab selle panna külje peale seisma. Tundub, et paljude jaoks võib see saada ainsaks võimaluseks PlayStation 5 teleka kõrvale ära mahutada.

Vasakult paremale: PS5 Digital, PS5, Xbox Series X, Xbox Series S. Foto: CompareSizes

Sony avalikustas PlayStation 5 hinna ja ilmumiskuupäeva 16. septembril toimunud virtuaalsel üritusel, kus räägiti muuseas ka mitmetest uutest ja huvitavatest PlayStation 5 mängudest. Paraku teevad Sony toodetud PlayStation 5 mängud läbi korraliku hinnatõusu, kuid uue konsooli peal töötavad pea kõik PlayStation 4 mängud.

Eestis avati PlayStation 5 eeltellimine reedel, kuid kõik konsoolid müüdi kiiresti välja. Sony on lubanud, et eestlased ei pea PlayStation 5-te ootama muust maailmast kauem.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.