Mängud

Fotod: PlayStation 5 on nii suur, et see ei pruugi su teleka alla ära mahtuda

PlayStation 5 defitsiit ei ole aktuaalne ainult Eestis, vaid igal pool maailmas.Foto: Sony

Kui plaanid novembris koju tuua tutika PlayStation 5, siis võib-olla pead mõtlema ka uue telekalaua soetamisele. Sony uue konsooli mõõtmed on nii suured, et paljudele see mugavalt teleka alla ära ei mahu.

PlayStaion 5 on kõige suurem mängukonsool, mis eales loodud. Seda ilmestavad Taiwani kommunikatsioonikomisjoni fotod, mis näitavad Sony uut konsooli igalt küljelt.

Foto: Taiwani kommunikatsioonikomisjon

Tegu on korraliku emalaevaga, mille mõõtmed on 390 mm x 260 mm x 104 mm. See tähendab, et PlayStation 5 on suurem ka Microsofti uuest konsoolist Xbox Series X, mis on samuti üsna suur – pärast avalikustamist võrreldi seda konsooli näiteks külmkapiga.

Foto: Taiwani kommunikatsioonikomisjon

See tähendab, et nii mõnigi PlayStation 5 ostja võib novembris uue konsooli saabudes avastada, et sellesse telekalaua sahtlisse, kus varem seisis PlayStation 4 uus PlayStation 5 enam ei mahu.

Sony uusima konsooliga tuleb kaasa ka alusega, mis lubab selle panna külje peale seisma. Tundub, et paljude jaoks võib see saada ainsaks võimaluseks PlayStation 5 teleka kõrvale ära mahutada.

Vasakult paremale: PS5 Digital, PS5, Xbox Series X, Xbox Series S. Foto: CompareSizes

Sony avalikustas PlayStation 5 hinna ja ilmumiskuupäeva 16. septembril toimunud virtuaalsel üritusel, kus räägiti muuseas ka mitmetest uutest ja huvitavatest PlayStation 5 mängudest. Paraku teevad Sony toodetud PlayStation 5 mängud läbi korraliku hinnatõusu, kuid uue konsooli peal töötavad pea kõik PlayStation 4 mängud.

Eestis avati PlayStation 5 eeltellimine reedel, kuid kõik konsoolid müüdi kiiresti välja. Sony on lubanud, et eestlased ei pea PlayStation 5-te ootama muust maailmast kauem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.