Mängud

Fotod: sellised näevad välja PlayStation 5 uue VR-seadme mängupuldid

Foto: Sony

Rubriiki toetab

Mõne aja eest avalikustas Sony, et töös on uus virtuaalreaalsusseade spetsiaalselt PlayStation 5 jaoks. Nüüd näeme esimesi fotosid uue VR komplekti pultidest.

Võrreldes praegu virtuaalreaalsusmängudes kasutatavate Move pultidega on siin erinevusi palju. Uue VR-seadme puldid on ümara disainiga ja juhtmevabad, et soosida mängija käte vabamat liikumist.

Foto: Sony

Funktsionaalsuses on palju laenatud PlayStation 5 DualSense puldilt. Sarnaselt DualSense’iga tulevad ka uued VRi puldid adaptiivsete päästikutega ning värinamootoritega, mis annavad mängijale detailset tagasisidet virtuaalmaailmas toimuva kohta.

Lisaks sellele saavad uued puldid aru, kus mängija sõrmed asuvad ka neil hetkedel kui parasjagu nuppudele ei vajutata. See peaks võimaldama mängides teha loomulikumaid liigutusi.

Foto: Sony

Omapärane on ka nuppude asetus. Vasakpoolsel puldil on üks analoogkang, nupud kolmnurgaga ja ruuduga ning L1 ja L2 nupud, mis lubab virtuaalreaalsuses asuvaid esemeid lihtsamalt üles korjata. Paremal puldil. Paremal puldil on samuti analoogkang, ringi ja ristiga nupud ning R1 ja R2 nupud. Sony sõnul on L1 ja R1 nupud grip nupud, millega saab virtuaalreaalsuses lihtsamini asju üles korjata.

Veel ei ole teada, millal PlayStation 5 uus VR-seade müüki tuleb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.