Mängud

Fotod: Sony avalikustas PlayStation 5 puldi ja see on midagi täiesti teistsugust

Näidatakse mänge, mis ilmuvad koos PlayStation 5 konsooliga.Foto: Sony

Sony kergitas saladuseloori PlayStation 5 mängupuldilt DualSense, mis erineb senistest PlayStationi pultidest märkimisväärselt.

DualSense pult saab mitu olulist uuendust. Esiteks, pultidesse on sisse ehitatud adaptiivsed päästikud, mis käituvad vastavalt kontekstist erinevalt. Näiteks kui mängija vinnastab vibu, siis on päästikut raskem alla vajutada. Kiire automaadiga täristamine on nuppu vajutavale sõrmele teistsugune kui raske pumppüssi raksatus.

Teine suurem uuendus on haptilisus, mis tähendab seda, et puldi sisse ehitatud mootoritega antakse võimalikult täpselt edasi seda, millistel pindadel mängija mängus liigub. Näiteks kui sõidad automängus vasakul asuvate ratastega murul ja paremate ratastega asfaldil, siis annavad puldi parem ja vasak osa mängijale erineva reaktsiooni.

Foto: Sony

PlayStation 5 puldilt on kadunud Share nupp, kuid Sony kinnitab, et piltide ja mänguvideote jagamise funktsioon ei kao kuskile. Selle asemel on DualSense puldil Create nupp, mille täpne funktsioon ei ole veel teada. Sony lubab, et Create lubab mängijatel uuel ja innovaatilisel viisil sisu teistega jagada. Veel ei ole teada, mida see täpsemalt tähendab.

Uude pulti on sisse ehitatud mikrofon, mis tähendab, et mängijatel ei ole enam ilmtingimata vaja kaaslastega suhtlemiseks peakomplekti. Tuuakse siiski välja, et puldi mikrofon sobib lühemateks vestlusteks ning pikale venivate mängusessioonide puhul võiks peakomplekt ka tulevikus olemas olla.

Foto: Sony

Muutunud on ka puldi värvid ja suurus. Kui viimaste PayStationite puldid on olnud mustad, siis nüüd on otsustatud kahetoonilise lahenduse kasuks. PlayStation 4 puldi tagaosas asuv valgusriba on DualSense’il liigutatud puldi keskel asuva puutetundliku nupu äärtesse.

DualSense tundub varasematest PlayStationi pultidest ka mõneti suurem ja jässakam. Sony sõnul tekitas uute tehnoloogiate (haptilisus, adaptiivsed päästikud, uus mikrofon) rakendamine vajalikkuse PlayStation 5 puldi disaini muuta, et kõik vajalikud komponendid korpusesse ära mahuksid.

PlayStation 5 peaks müügile jõudma aasta lõpus. Siit näed, kui võimas on Sony järgmine mängukonsool võrreldes Xbox Series X-iga.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.