Mängud

Git gud, T-pose ja noob-tube: avaldati videomänguterminite leksikon, mis õpetab rääkima nagu tõeline mängija

Lõpuks ometi on kokku pandud leksikon tõelisele modernse ajastu inimesele!Foto: lidiasilva/Shutterstock

Kas nutad mängukonsooli sisse lülitades alati krokodillipisaraid? Häbi tunnistada, aga sa ei tea, milline tähendus peidab end lühendi “OFK” taga, mida tähendab cheesing ja mis imeloom on integrated I/O. Muretsemiseks pole põhjust: appi tuleb videomänguterminite veebileksikon.

PlayStationi veebilehele on ilmunud kamaluga harivat kirjavara, mis annab põhjaliku ülevaate populaarseimatest videomängudega seotud terminitest. Leksikoni on võimalik kasutada siin täiesti tasuta.

Nüüd saad lõpuks ometi teada, mis pagana asi on ganking ja mida peavad sulle “Call of Dutys” teisest maailma otsast üle mikrofoni git gud karjuvad varateismelised. Viimaks ometi oled sa üks “omadest”!

Nali naljaks, aga PlayStationi videomänguleksikon ei ole tegelikult sugugi halb mõte. Mängukultuurikihist on võrsunud suur hulk spetsiifilise tähendusega termineid, mida võib olla uutel mängufännidel keeruline hoomata. Koroona-aastatel on aga videomängude vastu hakanud huvi üles näitama rekordiliselt suur hulk inimesi, seega miks mitte neile veidi “kohalikku keelt” tutvustada?

Nüüd on ainult aja küsimus, millal ilmub esimene füüsilises köites videomängufraaside leksikon, mis leiab kiiremas korras tee tulihingeliste nännikogujate riiulitesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.