Mängud

Google’i statistika näitab, millistes Eesti kohtades tuntakse PlayStation 5 vastu kõige suuremat huvi

Kui palju populaarsem on eestlaste seas PlayStation 5 uuest Xboxist?Foto: Sony

Rubriiki toetab

Google’i otsingustatistika põhjal selgub, et eestlaste seas on PlayStation 5 oluliselt populaarsem Microsofti uutest Xboxidest. Suurimat huvi Sony uue mängukonsooli vastu on lähinädalatel tuntud Ida-Eestis.

Kaardil on kõige tumedamana näha Ida-Virumaa, sest seal on viimastel nädalatel Eestis kõige rohkem märksõna “PlayStation 5” Google’isse sisestatud.

Google Trends näitab, et Eestis on alates novembri keskpaigast fraasi “PlayStation 5” kõige enam Google’i otsingumootorisse sisestatud Ida-Virumaal. Harjumaa näitajad on neljandiku võrra madalamad, kolmandale kohale platseerub Pärnumaa. PlayStation 5 vastu on kõrgendatud huvi tuntud ka Tartu-, Viljandi-, Rapla- ja Lääne-Virumaal.

Xbox Eestis eriti populaarne ei ole. Muide, halid alad ei tähenda otsingute täielikku puudumist, vaid statistikas kajastumiseks liialt vähest info hulka.

Võrreldes siniselt kaardile ilmuva PlayStation 5 statistikaga on punasena kuvatav Xbox Series X-i populaarsus Google’i otsingutes üsna nukker. Microsofti uue konsooli vastu on Eestis viimasel ajal märgatavat huvi tuntud ainult Harju- ja Tartumaal.

PlayStation kõrval jätab Xbox Eesti otsingustatistikasse jälje ainult kahes maakonnas.

Kui PlayStationi ja Xboxi kohalik otsingustatistika ühele kaardile sättida, siis tulemus on ikka üheselt sinine. Xbox Series X-il on märgatav kohalolu ikka ainult Hajumaal ja Tartumaal, kuid ka nendes maakondades in huvi PlayStation 5 vastu kaks korda suurem.

Sinine joon tähistab PlayStation 5 otsingute hulka, punane markeerib Xbox Series X-i.

Eestlaste huvi võib ju suur olla, kuid Eesti poodides hetkel PlayStation 5 mängukonsoole saadaval ei ole. Küll aga peaksid kohalike poodide varud peaksid täienema detsembri keskel. Hetkel pakutakse aga mitmel pool taskukohase hinnaga Microsofti tehniliselt tagasihoidlikumat uut konsooli Xbox Series S-i.

Kui soovid siiski Eestist kindlasti kohe PlayStation 5 osta, siis internetis on hetkel saadaval neli konsooli, mille eest pead küll välja käima väikese varanduse.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.