Mängud

“GTA 6” on töös, aga see võib olla esialgu üllatavalt väike mäng

"GTA 6" enne järgmist kevadet kindlasti ei ilmu.Foto: Reddit

Mängustuudios Rockstar on järgmine “GTA” varases arendusstaadiumis, kuid arendajate ületöötamise vältimiseks võidakse sisse viia muudatusi, mis mõjutavad mängu suurust.

Kotaku kirjutab, et ühe Rockstaris laual oleva plaani kohaselt on “GTA 6” ilmudes “mõõduka suurusega” ja aja jooksul laiendatakse mängu mitmete uuendustega. Esialgu plaanitakse välja lasta väiksem mäng, et säästa arendajaid ületöötamisest.

Pikkade ületundide tegemine mängu ilmumisele eelneval ajal ehk crunch on mängutööstuses tavapärane nähtus, millele on viimastel aastatel hakatud nii meedia kui ka mängustuudiote poolt pöörama rohkem tähelepanu.

Rockstar ise sattus selle teemaga seoses pahameeletormi alla 2018. aastal, mil ilmus “Red Dead Redemption 2”. Väidetavalt töötasid osad arendajad vahetult enne selle mängu valmimist nädalas üle 100 tunni.

Sellest tulenevalt võib Rockstar muuta ka “GTA 6” suurust. Väiksem mäng kahandaks ületöötamise vajadust ja looks arendajatele vastuvõetavama töökeskkonna. Tasub siiski meeles pidada, et hetkel on tegu vaid plaaniga ning tundub, et “GTA 6” arendus on nii varases staadiumis, et Rockstar ei ole mängu suuruse osas veel midagi kindlat otsustanud.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.