Mängud

“GTA” kodustuudio omanik selgitab, miks mängude hinnad peagi tõusevad

"GTA" tegijate emafirma plaanib juba sel aastal mängude hindasid tõsta.Foto: Rockstar

Take-Two Interactive, mis omab muuseas “GTA”, “Red Dead Redemptioni”, “NBA 2K” ja “Mafia” arendusstuudioid, plaanib juba sel aastal tõsta järgmise generatsiooni mängude hindasid. Firma president Strauss Zelnick põhjendab seda nende pakutavate mängude kõrge kvaliteediga.

Kvaliteet maksab rohkem

“Suurimate mängude hinnad ei ole pikka aega tõusnud, hoolimata asjaolust, et neid on palju kallim toota,” selgitas Zelnick. “Me arvame, et kui võtta arvesse seda väärtust, mida me tarbijale pakume, ja elamusi, mida pakuvad ainult järgmise generatsiooni konsoolid, siis hinnatõus on põhjendatud.”

Take-Two Interactive teatas juuli alguses, et sel aastal PlayStation 5 ja Xbox Series X-i peale ilmuv korvpallimäng “NBA 2K21” hakkab maksma tavapärase 60 dollari asemel 70 dollarit. Arvatakse, et see on alles algus ja tulevikus saab 70 dollarit järgmise generatsiooni mängude baashinnaks.

“Meie arvates on hinnatõus õigustatud, kuna me pakume mängijatele erakordset kvaliteeti,” väitis Zelnick. “Ja me suhtume sellesse suure uhkusega.”

Kõik kohe hinda ei tõsta

Kõik mängude levitajad siiski veel hinda ei tõsta. Ubisoft teatas hiljuti, et nende selle aasta pühadehooajal ilmuvad mängud nagu “Assassin’s Creed Valhalla” ja “Watch Dogs Legion” jäävad veel vana hinnamudeli juurde.

“Meie ei saa rääkida teiste ettevõtete eest,” kommenteeris Zelnick Ubisofti otsust. “Hind peab peegeldama mängukogemuse kvaliteeti ja meie pakume kõige paremaid mängukogemusi. Kui võtta arvesse, et mängude hinnad ei ole pikalt tõusnud, siis meie arvates on hinnatõus väga tagasihoidlik.”

Siiski lisas Zelnick, et kõik Take-Two mängud kohe 70 dollarit maksma ei hakka, vaid esialgu määratakse igale teosele hind individuaalselt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.