Mängud

Hiina App Store’ist eemaldati mäng, milles peab enda loodud viirusega inimkonna hävitama

Hiinas enam virtuaalset katku levitada ei saa.Foto: Ndemic Creations

Rubriiki toetab

Mängustuudio Ndemic teatas, et Hiinas on App Store’ist eemaldatud nende mäng “Plague Inc.”, milles mängija ülesandeks on välja arendada epideemia ja sellega kogu inimkond maamunalt pühkida.

Ndemicu kodulehele ilmunud blogipostituses tuuakse “Plague Inci” müügilt eemaldamise põhjuseks välja Hiina küberruumi administratsiooni otsus, et mängus leidub illegaalset sisu. Koroonaviirust küll ei mainita, kuid otsuse ajastust arvesse võttes on see tõenäoliselt peamine põhjus, miks mäng App Store’ist eemaldati.

“Plague Inc.” on loodud eelkõige meelelahutuslikul eesmärgil, kuid see suudab kujutada epideemiate globaalset levikut üsna realistlikult. Seda on muuhulgas kasutatud hariduslikel eesmärkidel ja mängu on tunnustanud ka Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus.

“Plague Inc” on eriti populaarseks osutunud just koroonaviiruse epitsentris Hiinas. Jaanuaris püstitati seal uus mängijarekord ning arendajad olid sunnitud kasutajatele meelde tuletama, et tegu ei ole ametliku tööriistaga, mis aitab paremini mõista koroonaviiruse levikut.

Siinmail on “Plague Inc.” veel täiesti saadaval. Mäng on kättesaadav pea kõigil nutitelefonidel, mängukonsoolidel ja arvutil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.