Mängud

Hinnavõrdlus: kust saab Eestis kõige odavamalt mängukonsoole?

Selgitame välja, kus saab kõige rahakotisõbralikumalt kätte uue mängukonsooli.Foto: Dexerto

Rubriiki toetab

Jah, PlayStation 5 ja tutikad Xboxid tulevad, kuid kõik ei ole esimese hooga valmis kallite uute konsoolide eest suurt summat välja käima.

Seega teeme selgeks, kust saab Eestis praegu kõige odavamalt kätte PlayStation 4, Xbox One’i ja Nintendo Switchi konsoolid.

Foto: Nintendo

Nintendo Switch

Euronics lasi mõne aja eest Switchi hinda tublisti alla. Kui veel hiljuti sai uue Nintendo Switchi kätte 400 euroga, siis hetkel maksad selle eest 370 eurot.

Lisaks tavalisele kahe puldiga Nintendo Switchile, mida saab telekaga ühendada, on Euronicsis müügil ka neli erineva värvikombinatsiooniga Nintendo Switch Lite konsooli. Kõigi nende masinate hinnaks on 260 eurot.

Elektroonikapood Klick pakub tavalist Nintendo Switchi Euronicsist natukene odavamalt, 360 euroga. Sama lugu on ka Switch Lite’iga, mis maksab Klickis 250 eurot.

Onoff see-eest nõuab uhiuue Switchi eest aga lausa 400 eurot. Kallimad on ka Switch Lite’id, mille saab kätte 262 euroga.

Expert on tavapärase Nintendo Switchi hinnaks määranud sarnaselt Euronicsiga 370 eurot. Switch Lite on Expertis veidi odavam ja maksab napilt üle 250 euro.

Photopoint pakub samasid Switchi versioone erinevate hindadega. Seal saadaval olevatest tavalistest Switchidest maksab odavaim hetkel 379 eurot, kuid see on soodushind 439-eurosest alghinnast. Switch Lite’i odavaim hind jääb ka Photopointis 250 euro juurde.

1A pakub värviliste pultidega Switchi 376 euroga ning üleni halli konsooli 370 euroga. Kui tahad värvilise Switchiga kaasa saada ka mängu “Mario Kart 8 Deluxe”, sees selle kombo eest maksad 395 eurot. See pole paha, kuna “Mario Kart” maksaks eraldi ostes umbes 60 eurot.

Ka Switch Lite’i hinnad on 1A poes üsna mõistlikud. Nende konsoolide hinnad jäävad 240-245 euro vahele.

Ja viimaks, kuigi me ei ole seda edasimüüjat ise varem katsetanud, siis kaasame hinnavõrdlusesse ka e-poe konsoolid.ee. Valik on siin üsna lai – pakutakse mitmeid erinevaid kogumikke, millega saad lisaks konsoolile kaasa ka mõne populaarsema mängu.

Kui aga soovid osta tavalist Nintendo Switchi olma igasuguste kellade ja viledeta, siis selle eest maksad praegu 299 eurot. Tegu on soodushinnaga 349-euroselt alghinnalt. Switch Lite’i saab siit kätte aga eriti odavalt, kõigest 219 euroga.

Kus kohast osta?

Tavalise kahe puldiga ja telekaga ühendatava Switchi saad tuntumatest kauplustest hetkel kätte Klickist. Suurematest edasimüüjatest ei paku praegu keegi teine Switchi 360 euroga.

Switch Lite’i hinnad see-eest on tõsiselt head 1A-s, jäädes 240 ja 245 euro vahele.

Kuid ei saa üle ega ümber, et kõige madalamaid hindasid (ja ka suurimat valikut) pakub konsoolid.ee. Mitte kuskil mujal ei küsita tavalise Switchi eest alla 300 euro ja Lite’i saad kätte ainult 219 euroga.

Kordame veelkord üle, et meie ei ole konsoolid.ee poest kaupa tellinud ja ei oska kommenteerida, kui usaldusväärse edasimüüjaga tegu on. Kuid võrreldes teistega pakuvad nad väga madalaid hindasid.

Foto: Sony

PlayStation 4

Euronicsis hetkel eraldiseisvat algupärast PlayStation 4 konsooli müügil ei ole. Osta saab vaid 1 TB kõvakettaga PlayStation 4 Slim versiooni, millega tuleb kaasa “FIFA 20”. See maksab 430 eurot.

Küll aga on Euronicsis saadaval kaks erinevat PlayStation 4 Pro konsooli. Musta Pro eest maksad 460 eurot, kuid valge Pro on kümme eurot odavam.

Klickis on hetkel saadaval laiem valik PlayStation 4 konsoole. Slim maksab 320 eurot, kuid kui soovid mängida kahekesi, siis kahe puldiga Slimi saad kätte 400 euroga. Tasub mainida, et maksta ühe puldi eest 80 eurot lisaks on selgelt liiast. PlayStationi puldi saab eraldi ostes kätte odavamalt.

Lisaks Slimile pakub Klick ka mustades toonides PlayStation 4 Pro konsoole, mis on saadaval 440 euroga.

Onoff PlayStation 4 Prod ei pakugi, kuid see-eest on valikus erinevaid Slime. 1 TB kettaga Slim maksab 400 eurot, 500 GB kõvakettaga konsooli hind on hetkel soodusega 319 eurot. Kahe puldiga 1 TB kõvakettaga Slimi saad kätte 430 euroga.

Expert pakub 500 GB PlayStation 4 Slimi 300 euroga ja 1 TB Slimi 390 euroga. Valikus on ka 1 TB kettaga PlayStation 4 Pro, mis maksab 440 eurot.

440 euroga on müügis ka 1TB PlayStation 4 Pro “Fortnite’i” konsool. Mängu sellega kaasa ei tule – “Fortnite’i” saavad kõik tasuta alla laadida. Selle asemel saad kaasa paar mängusisest kosmeetilist lisa ja veidi “Fortnite’i” virtuaalraha, mida mängus kulutada.

Photopointist saad hetkel algupärase 500 GB PlayStation 4 370 euroga ja 1 TB Slimi 390 euroga. Müügis on ka 1 TB kettaga PlayStation 4 Pro, millega tuleb kaasa suurepärane “The Last of Us Part II”. See maksab hetkel soodushinnaga 480 eurot.

Photopoint pakub veel ühte Pro konsooli, millega tuleb kaasa hulk parimaid PlayStationi mänge. 519 euro eest saad Pro koos esimese “The Last of Usi” uusversiooniga, “Uncharted 4” ja selle lisaga “The Lost Legacy” ning esimese kolme “Unchartedi” mängu kogumikuga.

1A pakub hetkel 500 GB Slim konsooli taskukohase 310 euroga, 1 TB Slimi eest maksad 363 eurot. Osta saab ka 1 TB kettaga PlayStation 4 Pro, mis maksab 404 eurot.

Konsoolid.ee pakub hetkel kõige laiemat valikut PlayStation 4 konsoole. Müügil on kogumikke, millega saad kaasa mitmeid parimaid PlayStationi mänge, ja ka VR peakomplekti ja mänge sisaldav kogumik.

1 TB kettaga PlayStation 4 Pro maksab siin 400 eurot. Samuti 1 TB kõvakettaga algupärase PlayStation 4 konsooli hinnaks on 350 eurot. Kuid näiteks 500 GB PlayStation 4 konsooli koos mänguga “FIFA 20” saad kätte 330 euroga.

Kus kohast osta?

Suurematest edasimüüjatest pakub hea hinnaga PlayStationi konsoole 1A. Võimsa Pro saad kätte veidi üle 400 euroga, odavamalt, kui mujal. Kui otsid odavamat konsooli, siis kurta ei saa ka 360-eurose Slimi hinna üle.

Kuid taaskord peab tõdema, et kõige väiksemad numbrid on hinnalipikutele kirjutanud konsoolid.ee. Pro saad siit kätte 399 euroga ja algupärane PlayStation 4 maksab 350 eurot, kuid näiteks Slimi siin ei pakuta.

Kui otsid odavamat PlayStationit ja kõige uuema mudeli omamine ei ole sinu jaoks oluline, siis Klicki 320-eurone Slim tundub täiesti adekvaatse valikuna.

Foto: Microsoft

Xbox One

Euronicsist saad (hetkel veel) maailma võimsaima mängukonsooli Xbox One X-i kätte 400 euroga. Veel on 330 euroga müügis 1 TB kõvakettaga Xbox One S, millega saad kaasa automängu “Forza Horizon 4”.

Kui oled suur küberpungi fänn, siis Euronicsis on müügis ka novembris ilmuva rollimängu “Cyberpunk 2077” stiilis Xbox One X. Selle masina eest pead välja käima aga 500 eurot.

Klicki Xboxide valikust leiab ainult ühe pakkumise. Sarnaselt Euronicsile saad ka siin koos konsooliga kaasa mängu “Forza Horizon 4”, kuid Xbox One S-i asemel on karbis hoopis võimsam One X. See maksab hetkel soodushinnaga 430 eurot.

Onoffist leiame samuti ainult ühe Xboxi pakkumise, ikka selle tuttava. Müügis on 1 TB kettaga Xbox One S koos mänguga “Forza Horizon 4”, selle hinnaks on 330 eurot.

Expert pakub sulle täpselt sama asja – Xbox One S koos “Forzaga”, kuid siin on üks oluline erinevus: hind on 30 eurot kallim, mis tähendab, et konsooli eest maksad 360 eurot.

Photopoint pakub samuti juba tuttavat Xbox One S-i ja “Forza” kombot, hetkel soodushinnaga 339 eurot. Huvitaval kombel on eraldi müügis ka Xbox One S ilma mängudeta, mis maksab sama palju…

Lisaks sellele on Photopointis saadaval ka ülalmainitud “Cyberpunk 2077” stiilis Xbox One X, mis siin maksab soodushinnaga 540 eurot.

1A ei paku Xbox One S-i koos “Forzaga”, vaid konsooliga saad kaasa hoopis korvpallimängu ” NBA 2K21″. Selle pakkumise hind on 307 eurot. Ka siit on võimalik osta küberpungilik Xbox Series X, mille hinnaks on 459 eurot.

Konsoolid.ee pakub taaskord laia valikut erinevaid konsoole, millega saab kaasa mitmeid populaarseid mänge. Ka hindade üle ei saa kurta – Xbox One X-i saad siit 400 euroga, Xbox One S-i 250 euroga ja kahe puldiga One S-i 300 euroga.

Meile teadaolevalt pakub konsoolid.ee Eestis hetkel ainsana ka plaadimängijata digitaalset Xbox One S konsooli. Selle saab kätte 230 euroga.

Kus kohast osta?

Kui otsid võimsust, siis Euronicsi 400-eurone Xbox Series X on tegelikult üsna hea pakkumine.

Klici 430-eurone One X-i ja “Forza” kombo võib näida ahvatlev, kuid selle asemel on sul mõistlikum osta odavama hinnaga konsool ja võtta 15 euro eest kuus juurde Xbox Game Pass teenus. Sellega saad piiramatu ligipääsu suurele hulgale mängudele, sealhulgas “Forzale”.

Kui rääkida odavamatest ja nõrgematest konsoolidest, siis taaskord on head hinnad konsoolid.ee poes. See on ainus koht, kus Xbox One S-i saab kätte 250 euroga ja mitte kuskil mujal ei müüda eriti odavat digitaalset Xboxi.

Kui see ei peaks sulle sobima, siis tegelikult on täiesti asine ka 1A 307-eurone Xbox One S-i ja “NBA” pakkumine. “NBA-d” Game Passis ei ole ja eraldi ostes maksaks mäng 60-70 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.