Mängud

Iisraeli armee loob koos teismelistega videomängudel põhinevat tanki, mis töötab Xboxi puldiga

Kuidas tekitada noortes huvi armee ja sõjatehnika vastu? Tee tankid mänguliseks.Foto: The Washington Post

Iisraeli relvajõud testivad uut tanki, mida on võimalik juhtida Xboxi puldiga ja milles kasutatakse videomängude kasutajaliidestest tuttavaid elemente.

Lisaks Iisraeli sõjaväele on uut tüüpi tanki loomisele kaasa aidanud ka täiesti tavalised videomängufännidest teismelised. Armee eesmärgiks on luua tulevikukindlat sõjatehnikat, mida noorema põlvkonna esindajad oskaksid kasutada.

Just selleks, et uus tank oleks noortele “käepärasem”, on seda võimalik juhtida Xboxi mängupuldiga. Prototüübis on olemas ka suured ekraanid, millel kuvatakse olulist informatsiooni videomängudele omases keeles – olemas on kaart ja info laskemoona ning saadavaloleva relvastuse kohta.

Uutes tankides on suured monitorid, mis meenutavad telekaid või monitore, millel mänge mängitakse. Foto: The Washington Post

“See ei ole täpselt nagu “Fortnite”, aga midagi üsna sarnast, ja hämmastaval kombel suudavad nad väga kiiresti oma oskusi arendada,” mainis kolonel Udzi Tsur Washington Postile, rääkides noorematest sõduritest, kes on uut tanki testinud.

Ka Iisraeli armee robootikaekspert Meir Shabtai leiab, et sõjatehnika mänguliseks tegemine on noorte sõdurite väljaõpetamisel õige samm.

“Nad teavad täpselt, kus nupud asuvad, ja suudavad seda süsteemi (pulti, toim.) kasutades saavutada palju paremaid tulemusi,” selgitas Shabtai.

Läbi mänguliste elementide lastele sõjatehnika lihtsasti kasutatavamaks tegemine on pehmelt öeldes vastuoluline samm, kuid sellegipoolest tundub, et Iisraeli armee suhtub sellesse entusiastlikult.

Kui pikalt on räägitud vägivaldsete mängude kahjulikust mõjust noortele, siis selle juhtumi puhul tundub, et tõde on vastupidine – vägivaldsed mängud on silma jäänud eelkõige armeele, kus seda noorte mõjutamiseks ära kasutatakse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.