Mängud

Järgmise Xboxi tegelik nimi viitab sellele, et tulevikus ainult ühe konsooli ostmisest enam ei piisa

Lõpuks ometi!.Foto: Microsoft

Videomänguauhindade gaalal The Game Awards kuulutas Microsoft välja enda järgmise generatsiooni mängukonsooli Xbox Series X. See kummaline nimi pani paljud pead kratsima ja põhjusega, sest tuleb välja, et Microsofti järgmine konsool ei kanna tegelikult seda nime.

“Meie järgmise põlvkonna mängukonsool kannab lihtsalt nime Xbox,” selgias Microsofti esindaja Business Insiderile. “The Game Awardsil näitaseime me uue Xboxi konsooli Series X” versiooni.”

Mida see tähendab?

Peaasjalikult seda, et sarnaselt Microsofti kõige esimese mängumasinaga kannab ka järgmine konsool ametlikult nime Xbox, ei mingit lisandit. Series X viitab sellele, et uus Xbox kuulub X tooteseeriasse, mis tähendab, et Microsoft plaanib lisaks laval näidatud Xboxile välja tuua ka teisi mängukonsoole.

Siin on pretsedent juba olemas. Hetkel saadaval olev Xbox One ei ole samuti üksainus toode, vaid seeria, kuhu kuuluvad lisaks baaskonsoolile ka Xbox One S, Xbox One S All-Digital ja Xbox One X.

“Sarnaselt sellele, mida fännid on juba näinud varasemate konsoolipõlvkondade jooksul jätab nimi Xbox Series X ruumi ka uute konsoolide jaoks,” selgitas Microsofti esindaja. Veel ei ole teada, milliseid mängumasinaid Microsoft turule tuua plaanib, kuid tõenäoliselt on üks neist odavam striimimispõhine konsool, mis sarnaneb All-Digitaliga.

Uued tuuled

Kui 2013. aastal ilmusid PlayStation 4 ja Xbox One ning algas praegune konsooligeneratsioon, siis ei oldud veel harjutud mõttega, et ühe põlvkonna sees võiks turule jõuda mitu konsooli, mis on põhimõtteliselt sama masina erinevad versioonid.

Kuid viimaste aastate jooksul on see arusaam selgelt muutunud. Lisaks erinevatele Xboxi variatsioonidele tõi ka Sony 2016. aastal müügile PlayStation 4 Pro ja ka Nintendo on välja tulnud Switchi V2 mudeli ja Lite versiooniga.

Kui mõne aja eest arvati, et tehnoloogia kiire areng suretab konsoolid välja, siis tundub, et tõde tuleb otsida mujalt – turule jõuab rohkem konsoole väiksemate uuendustega. Mängijad saavad kasutada uusimat tehnoloogiat ja ajaga kaasas käia ning konsoolide tootjad saavad müüa rohkem masinaid ja raha teenida. Kõik võidavad.

Microsoft ei ole ainus, kes plaanib lähitulevikus välja tulla mitme erineva konsooliga. Ka Sony on kinnitanud, et arendustöö PlayStation 5 Pro kallal juba käib. Seega tea, et kui ostad järgmise aasta lõpus uue Xboxi või PlayStationi, siis silmapiiri taga terendab juba järgmine, võimsam ja parem mängumasin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.