Mängud

Järgmisel aastal ilmuv Analogue Pocket on retromängude fänni unistuste konsool

Vanade mängude nautimises ilmub uus pihukonsool.Foto: Analogue

Järgmisel aastal jõuab turule pihukonsool Analogue Pocket, mis võimaldab kerge vaevaga mängida paljude erinevate retoromängumasinate vanu mänge.

Pocket plaanitakse müügile tuua Game Boy, Game Boy Colori ja Game Boy Advance’i kassettide toega, kuid tulevikus on plaanis juurde lisada ka Sega Game Geari, Neo Geo Pocket Colori ja Atari Lynxi mängude tugi.

Analogue Pocket töötab mitmete erinevate konsoolide kassettidega.Foto: Analogue

Erinevate retrokonsoolide mängude mängimiseks läheb vaja adaptereid, mis tuleb eraldi juurde osta. Osad adapterid tulevad välja koos konsooliga, kuid mitte kõik. Adapterite eest peab ka juurde maksma, kuid hindasid ei ole veel avalikustatud.

Analogue Pocket tuleb 3,5 tollise LCD ekraaniga ja 1600 x 1440 resolutsiooniga. Väidetavalt pakub Pocket klassikalistest Nintendo konsoolidest kümme korda kõrgemat resolutsiooni. Olemas on ka 3,5 mm kõrvaklapipesa, USB-C pesa laadimiseks, kuid ka Nanoloop süntesaator chiptune muusika austajatele.

Teoorias peaks Pocketil mängida saama tuhandeid vanu mänge.Foto: Analogue

Pocketit ei pea kasutama ainult pihukonsooliga, vaid sarnaselt Nintendo Switchiga saab tuuakse turule ka dokk, mis ühendub teleriga. See tähendab, et vanu retromänge saab ilma probleemideta nautida hiiglaslikul HD teleril.

Dokiga saab mängupulte ühendada Bluetoothi abil ja juhtmetega. Erinevalt Switchist müüakse dokki eraldi ja veel ei ole teada kui palju see maksma hakkab.

Analogue Pocket jõuab müügile järgmisel aastal ja hakkab maksma 199 dollarit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.