Mängud

Juuli edetabel: 5 mängu, mida sa peaksid sel kuul mängima

Juuli keskel ilmub "Ghost of Tsushima", aasta üks suurimaid PlayStation 4 eksklusiivmänge.Foto: Sucker Punch/Sony

Rubriiki toetab

Kuigi suvi on tavaliselt mängupõud, siis juulis ilmuvaid teoseid vaadates sellist muljet küll ei jää. Ilmub mitmeid eripalgelisi mänge igale maitsele ja tühjade pihkudega ei peaks jääma keegi.

Alt leiad viis juulis ilmuvat videomängu, millel võiksid kindlasti silma peal hoida.

5. Death Stranding

Jah, “Death Stranding” ilmus PlayStation 4-l 2019. aasta lõpus, kuid juulis jõuab see ambitsioonikas, omanäoline ja tohutult veider videomäng lõpuks arvutile.

Tegu on «Metal Gear Solidi» looja Hideo Kojima uusima teosega, kus inimesed on sunnitud elama maa-alustes linnades, mille vahel veavad eluga riskides kaupa kullerid. Piirid inimeste ja vaimude maailma vahel on hägustumas ning kurjad kummitused võivad pahaaimamatud inimesed endaga kaasa viia.

Sina oled Sam Bridges, kuller, kes üritab leida üles salapäraselt kadunud naist ja lahti hammustada, mis nende vaimudega siis ikka täpsemalt toimub.

“Death Stranding” on juba saadaval PlayStation 4-l ja ilmub aruvitle 14. juulil.

4. Crysis Remastered

Just nii, kaugel 2007. aastal ekstreemsete süsteeminõuetega mängurite arvutites alaväärsuskompleksi tekitanud “Crysis” on tagasi uues ja veel kaunimas kuues.

Sisult on “Crysis” tegelikult üsna tavaline tulistamismäng, mille keskmes on iidsed tulnukad, salastatud sõjaväeüksused ja futuristlikku turvist kandev maailma päästev supersõdur. 13 aasta eest tegi “Crysise” eriliseks just graafika – see oli üks kaunemaid ja detailsemaid mänge, mis eales loodud. Ka järgmistel aastatel ei suutnud uuemad mängud “Crysiselt” neid tiitleid üle lüüa.

Saab näha, kas “Crysis” on suutnud ajaliiva koorma all vastu pidada. Kuigi “Crysis” oli kunagi suurepärane tehniline maamärk, siis nüüdseks on selle sära tuhmunud. Peagi selgub, kui võimas näeb “Crysis” välja uuematel masinatel ja kas enam kui 10 aasta vanune mängupilt suudab veel täna inimesi kaasa haarata.

“Crysis Remastered” ilmub 23. juulil arvutile ning PlayStation 4, Xbox One’i ja Nintendo Switchi konsoolidele.

3. F1 2020

Kuigi tänavune F1 hooaeg jäi koroonaepideemia tõttu poolikuks, tuleb juulis vormelifännidele lohutust pakkuma «F1 2020». Mängu on lisatud mõlemad uued 2020. aasta F1 hooaja ringrajad: Hollandis asuv Circuit Zandvoort ja ka verivärske Hanoi GP.

Märkimisväärse uuendusena on tänavusse F1 simulaatorisse lisatud My Teami mängulaad, mis lubab mängijatel luua ja majandada enda vormel 1 meeskonda. Jätkuvalt pannakse rõhku ka F1 ajaloo austamisele: mängus on neli legendaarse Michael Schumacheri sõidumasinat ning ka teiste kuulsate pilootide võidukaid vormeleid.

“F1 2020” ilmub 10. juulil arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele.

2. Paper Mario: The Origami King

Kui oled alati arvanud, et klassikaliste “Super Mario” mängude esteetikas on kaugelt liiga vähe paberit, siis “Paper Mario” üritab seda katastroofilist viga parandada.

Tegu on “Super Mario” maailmas paikneva rollimänguga, kus absoluutselt kõik on tehtud paberist. Õel origamikuningas on printsess Peachi lossi üle kontrolli saanud ja Mario peab koos sõpradega selle jama lahendama.

Muide, paber ei ole ainult visuaalne kiiks, vaid see on oluline ka mängupildis: paberitükkidega saab täita muidu läbimatuid auke ning kindlate võimetega saab mängumaailmast paberitükke välja rebida, et avastada uusi ja huvitavaid kohti.

“Paper Mario: The Origami King” ilmub eksklusiivselt Nintendo Switchile “Ghost of Tsushimaga” samal päeval, 17. juulil.

1. Ghost of Tsushima

PlayStation 4 kasutajaid ootab ees mänguline suvi. Juunis jõudis kohale “The Last of Us Part II” ja juba kuu aega hiljem koputab uksele järgmine suur eksklusiivmäng.

“Ghost of Tsushima” on avatud maailmaga ja rollikasugemetega ajalooline seiklusmäng, mille tegevus toimub 13. sajandi teisel poolel Jaapanis mongolite invasiooni ajal. Mängija kehastub samuraiks nimega Jin Sakai, kes geriljasõja taktikat kasutades külvab mongolite seas hirmu ja ebakindlust.

Diktor on juba keskaegses Jaapanis madistamas ning mongoleid Tsushima saarelt minema ajamas. Meie “Ghost of Tsushima” arvustust saab lugeda 14. juulil, mäng ilmub PlayStation 4 konsoolile 17. juulil.

See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 183, juuli 2020

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.