Mängud

Juuni edetabel: 5 mängu, mida sa peaksid sel kuul mängima

Juunis ilmub 2020. aasta üks oodatumaid mänge "The Last of Us: Part II".Foto: Naughty Dog

Rubriiki toetab

Hoolimata sellest, et suve nähakse enamasti mängupõuana ilmub juunis mitmeid paljulubavaid teoseid ja ka üks aasta oodatumaid mänge.

Alt leiad viis juunis ilmuvat videomängu, millel mängufännid võiksid silma peal hoida.

Command & Conquer Remastered Collection

Legendaarsele “Red Alertile” on paljude praeguseks täiskasvanuikka jõudnud mängufännide mälestustes suure tõenäosusega reserveeritud õdusalt soe koht. Nüüd tuleb vana klassika moderniseeritud kujul tagasi, kuid mitte üksi.

Peale “Command & Conquer: Red Alerti” on uue kuue saanud ka “Command & Conquer: Tiberian Wars” koos mõlema mängu laiendustega. Lisaks 4K-eraldusega krõbedamale graafikale on nullist uuesti üles ehitatud mõlema teose mitmikmäng, kaasajastatud on kasutajaliidest ning klassikalised heliribad on algse helilooja taktikepi all saanud uue ja värskema kõla.

“Command & Conquer Remastered Collection” ilmub 5. juunil arvutile.

Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics

Ajal, mil üksteisest eemale hoidmine ei ole enam rangelt vajalik, sobib “Clubhouse Games” suvistesse mänguõhtutesse nagu valatult. Tegu on 51 kaardi-, laua ja seltskonnamängust koosneva kollektsiooniga, mida saab mängida koos sõpradega ühe teleka ees ja üle internet, kuid ka üksi.

Mänge on palju ja erinevatele maitsetele: olemas on näiteks male, pokker, Solitaire, tennis, poks, mudelautodega võidusõitmine, kalastamine, bowling, kalastamine ja veel palju muid mänge. Kui otsid laialdase valikuga kiiret meelelahutust, mida koos sõpradega nautida, siis “Clubhouse Games” vastab nendele kriteeriumitele võrratult.

“Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics” ilmub 5. juunil Nintendo Switchile.

Desperados III

Kui sinu elus haigutab tühjus kohas, mida kunagi täitsid “XCOMi” seeria mängud, siis võib “Desperados III” saada su päästerõngaks. Tegu on reaalajastrateegiamänguga, kus mängija ülesandeks on aidata viiel püstolikangelasel Metsikus Läänes mürglit korraldada.

Igal kauboil on kindlad tugevad ja nõrgad küljed ning nende tundmaõppimine on eluliselt oluline, sest planeerimine ja vastaste ülekavaldamine on edu võti.

Ühele korralikule vesternile kohaselt saab külastada kõrbeid ja kanjoneid, mahajäetud linnu ja Mississippi soid, kuid ka erinevaid suurlinnu. Püstol kabuuri ja minek!

“Desperados 3” ilmub 16. juunil arvutile ja Xbox One’ile. Mäng lisatakse ilmumispäeval ka Game Passi.

Disintegration

Legendaarse “Halo” seeria ühe arhitekti Marcus Lehto uusim teos “Disintegration” on  tulistamismängu ja reaalajastrateegia omanäoline segu. Mäng näeb välja nagu esimese isiku vaates kõmmutamine, kuid hõljuki seljas lahinguvälja kohal lennates on mängijal võimalik anda käsklusi enda neljaliikmelisele meeskonnale.

“Disintegration” räägib 150 aastat tulevikus toimuva loo, kus kliimamuutus on ühiskonna hävitanud. Inimesed suudavad ajutiselt enda teadvuse robotkehasse laadida, kuid asjad kisuvad hapuks siis, kui ekstremistid leiavad, et robotid on tulevik ja inimesed võiks ajalukku kaduda.

“Disintegration” ilmub 16. juunil arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele.

The Last of Us: Part II

Kui suvel valitseb tavaliselt mängupõud, siis sel aastal jõuab juunis kohale tõeline raskekaallane. 2013. aasta “The Last of Usi” peetakse üheks parimaks mänguks, mis eales loodud, ja seega on järjele seatud ootused pehmelt öeldes astronoomilised.

Õnnetute lekete tõttu on Joeli ja Ellie seikluste jätk saanud internetis juba palju kriitikat, kuid vähemalt tundub, et arendusstuudio Naughty Dog ei ole eemale nihkunud neile omasest ülimalt heast kvaliteedist.

Skandaalidest hoolimata saab “The Last of Us: Part 2-st” vaieldamatult 2020. aasta üks populaarsemaid ja olulisemaid mänge, kuid tõenäoliselt ka üks vastuolulisemaid mänge.

“The Last of Us: Part II” ilmub 19. juunil PlayStation 4 peale. Diktori arvustus avaldatakse 12. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.