Mängud

Kannapööre: vanemate PlayStationite e-poode siiski ei suleta

Kui kasutad vanemaid PlayStationi konsoole, siis saad e-poest ikka edasi mänge osta.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Sony mängudivisjoni president Jim Ryan teatas, et mõne aja eest avalikustatud plaani sulgeda vanemate PlayStationi konsoolide e-poed siiski ellu ei viida.

Märtsi lõpus teatas Sony plaanist sulgeda lähikuude jooksus PlayStation 3, PlayStation Vita ja PSP e-poed. See lüke oleks nende konsoolide kasutajate jaoks kaotanud võimaluse osta uusi digitaalseid mänge ja muid tooteid.

Tänu fännide valjule vastukajale on Sony nüüd meelt muutnud. PlayStation 3 ja PlayStation Vita e-poed jäävad avatuks ka tulevikus, kuid PSP e-pood suletakse siiski käesoleva aasta 2. juulil.

Jim Ryani sõnul otsustati vanemate konsoolide e-poed sulgeda nende jätkuva toetamisega seotud tehniliste raskuste tõttu. Lisaks sellele sooviti suunata vanemate poekeskkondade elushoidmisele kulutatavaid ressursse uute toodete arendamisesse.

See tekitas vanemate PlayStationi konsoolide kasutajate seas ja mängijaskonnas laiemalt pahameeletormi. Väideti, et vanematel konsoolidel on ikka veel oma kasutajaskond, kes ka e-poes jätkivalt raha kulutab.

Leiti ka, et poekeskkondade sulgemisega kaoksid ajaloo prügikasti mitmed mängud, mis eksisteerivad ainult digitaalsel kujul PlayStationi e-poes. Sellest tulenevalt otsustas Sony e-poodide sulgemise algsest plaanist osaliselt loobuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.