Mängud

Karm ennustus: PlayStation 5 müüb viie aastaga 120 miljonit konsooli, Xbox Series X poole vähem

Kas PlayStation 5 on juba eos võitnud?Foto: imgur

DigiTimes kirjutab, suure tõenäosusega osutub PlayStation 5 järgmise viie aasta jooksul pea kaks korda populaarsemaks kui Microsofti konkureeriv Xbox Series X.

“Mängukonsoolide eluiga võib kahaneda 6-7 aastalt umbes viiele aastale,” väidetakse DigiTimesi raportis. “PlayStation 5 müüginumbrid võivad selle aja sees kerkida 120-170 miljoni konsoolini.”

See tähendab, et PlayStation 5 osutuks veel populaarsemaks kui ülimalt menukas PlayStation 4, mida on seitsme aastaga müüdud üle 110 miljoni ühiku.

Uuele PlayStationile ennustatakse suurt edu.Foto: Sony

Jõutakse järeldusele, et huvi Xbox Series X-i vastu saab olema tunduvalt leigem ning selle konsooli müüginumbrid moodustavad PlayStation 5 müügist umbes 50%.

Tundub, et laialdane huvi PlayStation 5 vastu on tulnud mõnetise üllatusena ka Sonyle endale. Hiljuti teatati, et 2020. aasta sees kavatsetakse PlayStation 5 konsoole toota algselt plaanitust rohkem, 10 miljonit ühikut.

Xbox Series X.Foto: Microsoft

Olenemata sellest, et paberil on Xbox Series X võimsam konsool, viitavad märgid sellele, et PlayStation võidab ka konsoolisõja järgmise suure lahingu. Xbox Series X-i mängude presentatsioonid ei ole läinud kõige sujuvamalt ja ka tagasiühilduvuse kohta on Microsoft andnud vastakaid signaale. Uus Xbox tuleb ka müügile ilma eksklusiivsete mängudega, kuid PlayStationil on tugevaid eksklusiivteoseid arvukalt.

Uute konsoolide hindasid ei ole veel avalikustatud, kuid äsja anti teada, et müügile tuleb üleni kullaga kaetud PlayStation 5. Kröösustel on, mida oodata!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.