Mängud

Karmid süüdistused: “Fortnite” on psühholoogide abil lastele sõltuvust tekitavaks loodud mäng

"Fortnite" läheb taaskord kohtusse.Foto: Epic Games

Maailma populaarseim videomäng “Fortnite” läheb uuesti kohtusse. Kanadas valmistatakse ette hagi, milles süüdistatakse mängu arendajat Epic Gamesi teadlikult noortele suunatud väga sõltuvust tekitava mängu loomises.

“Epic Games” kasutas “Fortnite’i” luues aastaid psühholoogide abi, et luua nii sõltuvust tekitav mäng kui vähegi võimalik,” selgitas Alessandra Esposito Chartrand advokaadibüroost Calex Légal. “Nad tõid teadlikult turule väga sõltuvust tekitava mängu, mida turundatakse eelkõige lastele.”

Hagi ette valmistades võetakse eeskuju 2015. aasta kohtuasjast, mil Quebeci ülemkohus leidis, et tubakafirmad ei tee piisavalt ennetustööd teavitamaks inimesi suitsetamisega kaasnevatest ohtudest. Epic Games kaevatakse kohtusse sarnastel alustel: mängijatele ei selgitata piisavalt kui sõltuvust tekitav võib “Fortnite” olla.

Hagi esitajateks on kaks Kanada lapsevanemat, kelle lapsed on 10 ja 15 aastat vanad. Kohtus plaanitakse enda kasuks ära kasutada ka asjaolu, et hiljuti määratles WHO videomänguhäire ametliku tervisehäirena.

“Lapsevanemad ütlesid meile, et kui nad oleksid teadnud kui sõltuvust tekitav “Fortnite” on, siis nad ei oleks lubanud enda lastel seda mängida ja oleks nende tegevusel lähemalt silma peal hoidnud,” rääkis Chartrand.

“Fortnite’i” kasutajatingimustes on välja toodud, et mängijad ei tohi Epic Gamesi kohtusse anda ja peavad lahendama kõik probleemid läbirääkimiste teel. Chartrand loodab siiski kohtus selle takistuse seljatada, kuna kohalik seadus näeb ette, et ettevõtted peavad kliente informeerima enda teenustega kaasnevatest riskidest. Tema arvates ei ole Epic Games seda teinud.

Veel ei ole teada kui suurt summat kohtus Epic Gamesilt nõutakse.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses