Mängud

Kas Epic Game Store või Steam – kuhu peaksid oma raha viima?

Nädalaid tagasi avas Epic suure käraga oma mängupoe. Paljud arvasid, et pikalt arvutimängurite lemmikpoeks olnud Steam hakkab kohe-kohe konkurentsi surve all kreeni vajuma.

Praeguseks aga midagi olulist muutunud ei ole. Uurime järgi, kas Epic Game Store on mängijale vajalik ja mida erilist võrreldes Steamiga uues poes pakutakse.

Mängude valik

Steami poes on mängude valik vaieldamatult suurem. Siiski on kõnekas asjaolu, et mitmed mängustuudiod on juba loobunud Steami kasutamisest ja müüvad oma mänge ainult Epic Game Store’is. Ühest väga heast näitest nimega “Hades” on Diktoris juba kirjutatud ja eksklusiivsete mängude nimekiri pikeneb iga nädalaga.

Mängijaid paneb kindlasti suurema huviga Epic Game Store’i poole kiikama hiljtine uudis “The Walking Dead: The Final Seasoni” kohta. Need, kes mängu veel mujalt soetanud ei ole, saavad seda edaspidi teha vaid Epicu mängupoest.

Soovitus: hoia silmad lahti! Võimalik, et sinu järgmine lemmikmäng Steami müügile ei tulegi.

Tasuta mängud

Vahel juhtub, et ka Steam jagab tasuta mänge. Selleks, et need pakkumised üles leida tuleb igapäevaselt mängu-uudiste lehti lapata, Diktorit lugeda või ise Steamis olukorda kaemas käia.

Epic Game Store kavatseb aga pakkuda kasutajatele igal kuul kahte tasuta mängu. Tasuta mänge pakutakse esialgsete plaanide kohaselt kuni järgmise aasta lõpuni ja tundub, et valik saab olema muljetavaldav. Kuni 27. detsembrini saab tasuta alla tirida selle aasta alguses ilmunud “Subnautica”, pärast seda on kord “Super Meat Boy“ käes.

Soovitus: korra kuus võid poes ikka vaatamas käia. 26 garanteeritud tasuta mängu järgmise aasta lõpuks on päris hea pakkumine

Foorumid, kommentaarid ja hindamine

Epic on teatanud, et erinevalt Steamist nende poes kasutajad mänge hinnata ei saa ja puudub ka suhtlusplatvorm. Mõnes mõttes on ostmiskogemus tänu sellele kindlasti rahulikum.

Ei ole mänge, mille väärtust fännid kunstlikult üles puhuksid ja teisalt puudub ka võimalus mõnda mängu viletsa hinde ja mürgise kommentaariga “karistada”.

Steami kasuks räägib see, et mängude foorumitest on võimalik leida palju asjalikku infot ja juhendeid juhuks kui mänguga peaks probleeme tekkima.

Soovitus: kui soovid leida mängurite kogukonda, siis mine Steami. Epicu poest leiad ainult mänge.

Mängustuudiote toetamine

Epicu poe avamisega kaasnenud uudistest üks suuremaid oli, et Epic hakkab mänge müües võtma Steamist väiksemat vahendustasu. Kui stuudio saab rohkem raha, siis saab ta teha rohkem uusi mänge. Kui see on  sulle oluline ja mõne stuudio mängud eriti meeldivad, siis osta need Epicu mängupoest.

Soovitus: kui mängutööstus on sulle oluline, siis hääleta rahakotiga ja kasuta Epic Game Store’i

Mis siis saab – kas Epic Game Store või Steam?

Epic Steamile veel kandadele ei astu, aga tasub olla tähelepanelik. Epic Gamesil on raha ja tahtmist, et poodi edasi arendada ja tundub, et häid uudiseid on oodata ka järgmisel aastal.

Kui soovid positiivseid üllatusi, siis tasub käia Epicu mängupoes. Tundub, et tuleval aastal pakutakse neid seal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.