Mängud

Kasulik nipp: kuidas oma Steami mänge sõpradega tasuta jagada?

Proovi tasuta suurt hulka veel ilmumata arvutimänge.Foto: Steam

Rubriiki toetab

Kas teadsid, et sul on võimalik osasid oma Steami kontole ostetud mänge ilma lisatasuta sõpradega jagada? Tegu on kasuliku ja lihtsasti kasutatava funktsiooniga, millest paljud Steami kasutajad teadlikud ei ole.

Enda mängude teistega jagamiseks on pead natukene Steami sätetega mässama, kuid üldiselt on tegu lihtsa ja valutu protsessiga.

  1. Esimese asjana logi oma sõbra arvutis sisse enda Steami kontosse. Oluline on, et kasutaksid allalaetud Steami programmi (ära logi sisse veebibrauseris) arvutis, millele tahad enda mängudele ligipääsu anda.
  2. Kui oled Steami sisse loginud, leia ülevalt vasakult nurgast nupp Steam ja kliki sellele. Järgmiseks vali rippmenüüst nupp Preferences.
  3. Siin vajuta nupule Family ja seejärel tee linnuke kasti Authorize Library Sharing on this computer.

Nüüd on sul võimalik anda ligipääs osadele enda Steami mängudele teistele kontodele, kes seda arvutit kasutades oma Steami kasutajatega sisse logivad. Kui mitte keegi teine ei ole enne sind kasutatavas arvutis Steami sisse loginud, siis näed teadet No other local accounts found.

Kui su sõber nüüd samast arvutist oma kontoga sisse logib, siis peaks tal olema võimalus tasuta alla tirida neid teoseid, mis on olemas sinu Steami mängukogus.

Oluline teada!

Kuigi Steami mängude teistega jagamine on kasulik funktsioon, siis sellega tulevad kaasa ka teatud piirangud.

Meeles peab pidama, et sul on võimalik ülalkirjeldatud meetodil anda enda Steami kontole ligipääs kümnest erinevast arvutist. Kokku saad enda Steami kontot jagada viie teise Steami kasutajaga.

Enda mängude jagamiseks on vaja internetiühendust. Kõiki mänge ei ole võimalik sõpradega jagada. Ukse taha jäävad näiteks need teosed, mille mängimiseks on vaja erinevate teenuste tellimusi.

Teistega jagatud mänge saab korraga mängida ainult üks inimene. Seega kui oled oma Steami konto sisu jaganud näiteks viie kaaslasega, siis koos te jagatud mänge nautida ei saa.

Ja viimaks, kui sina oled oma Steami kontot teistega jaganud, siis sulle jääb eesõigus oma mänge kasutada. See tähendab, et kui sina hakkad mängima mängu, mida su sõber parasjagu mängib, siis antakse su semule kaks valikut: ta saab kas mängu osta või mängusessiooni lõpetada.

Mainitud piiranguid ja tingimusi on oluline meeles pidada, kuid nendest hoolimata on enda Steami konto teistega jagamine kasulik funktsioon. Kui su sõber tahab mängida mõnda mängu, mis on olemas just sul, siis nüüd tead, kuidas teda hädast välja aidata.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.