Mängud

Katkiselt ilmunud “Cyberpunk 2077” loojad on mänguga teeninud ulmelislt hiiglasliku rahasumma

"Cyberpunk 2077" on tagasi PlayStationi e-poes.Foto: CD Projekt RED

Rubriiki toetab

Eelmise aasta detsembris saabunud palavalt oodatud “Cybrpunk 2077” ilmus küll tehniliselt kesises seisukorras ja eemaldati isegi PlayStationi e-poest, kuid sellest hoolimata teenis arendaja CD Projekt RED mängu pealt kolossaalse summa.

CD Projetk REDi finantsraportist selgub, et mullu 10. detsembril ilmunud “Cyberpunk 2077” müüdi eelmise aastanumbri sees 13,7 miljonit koopiat. Tegu on astronoomiliselt hiiglasliku numbriga, mille muudab muljetavaldavamaks asjaolu, et selleni jõutu vähem kui kuuga.

“Cyberpunki” tohutud müüginumbrid kergitasid stratosfääri ka CD Projekt REDi käibe, mis kerkis eelmisel aastal 563 miljoni dollarini. Stuudio mullune kasum oli 301 miljonit dollarit ning arvatakse, et “Cyberpunki” katastroofilise ilmumise pikaajaline negatiivne mõju läheb arendajatele maksma umbes 50 miljonit dollarit.

Veel selgub, et mängu saatnud vastuolulisest tagasisidest hoolimata küsis “Cyberpunki” eest raha tagasi vaid umbes 30 000 inimest ning tagasimaksete programmi ülesehitamine läks arendajale maksma veidi üle 2 miljoni dollari. Mainitud 30 000 hõlmab inimesi, kes võtsid raha tagasi saamiseks ühendust otse CD Projekt REDiga, edasimüüjate statistikat see ei kajasta. Siiski, inimeste huvi mängu tagastada ei olnud tohutult suur.

Hoolimata tehnilisest praagist ja sellega kaasnenud raskustest on “Cyberpunk 2077” olnud CD Projekt REDi jaoks tohutu edulugu. Mäng hoiab müügiedetabelites jätkuvalt kõrgeid kohti ja jõuab tõenäoliselt varsti tagasi ka PlayStationi e-poodi, mis käivet veel enam kasvatab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.