Mängud

Katkusimulaator “Plague Inc.” saab WHO abiga tasuta lisa, kus peab viiruseid hävitama

Surmavate haiguste loomise asemel saab peagi nende vastu võidelda.Foto: Ndemic

Rubriiki toetab

“Plague Inc.”, mäng, milles peab enda loodud viirusega inimkonna hävitama, on viimasel ajal ilmselgetel põhjustel eriti populaarne. Peagi lisatakse sellele tasuta mängulaad, kus eesmärk on baasmängule vastupidine – haiguse levitamise asemel tuleb see hävitada.

Mängu arendajad stuudiost Ndemic saavad uue mängulaadi loomisel abi ka Maailma Terviseorganisatsioonilt ja uute ohtlike viiruste vastast arendustööd juhtivalt koalitsioonilt CEPI.

Mängijatele antakse võimalus viiruse levikut erinevate meetmetega piirata. Saab välja töötada vaktsiini, kehtestada karantiine ja liikumispiiranguid, rakendada sotsiaalset distantseerimist ja palju muud.

Koroonaviiruse tõttu on “Plague Inc.” viimastel nädalatel ligi miljoneid uusi mängijaid ning arendajad ei soovi, et nende teost kasutatakse vaid hirmu külvamiseks ja negatiivsete sõnumite levitamiseks. Uue mängulaadiga soovitakse näidata, et korrektsete meetmetega on koroonaviiruse taolise epideemia vastu võimalik edukalt võidelda.

Veel ei ole teada, millal uus mängulaad valmib, kuid ilmudes lisatakse see mängu tasuta. “Plague Inc.” on saadaval arvutil, konsoolidel ja ka nutiseadmetel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.