Mängud

Katkusimulaator “Plague Inc.” sai tasuta lisa, kus saad ise üleilmse pandeemia vastu võidelda

"The Cure" on tasuta saadaval kõigile, kes omavad "Plague Inc." baasmängu.Foto: Ndemic Studios

Rubriiki toetab

Kui tavaliselt on menukas mängus “Plague Inc.” mängija ülesandeks inimkond tapva viirusega ära nullida, siis äsja ilmunud tausta lisas “The Cure” peavad mängijad astuma hoopis maailma päästja rolli.

Tegu on algse “Plague Inc.” mängu formaadil põhineva uue mängulaadiga, mis tõestab, et pandeemia ohjes hoidmine ei ole sugugi lihtne. Mängijana pead sa erinevates riikides ellu viima mitmesuguseid tõkestusmeetmeid alates liikumispiirangutest kuni maski kandmiseni. Eesmärk on välja arendada vaktsiin ja haigusest lõplikult lahti saada.

Kuigi arendajad on korduvalt rõhutanud, et “Plague Inc.” ja “The Cure” on eelkõige meelelahutuslikud videomängud, siis globaalset pandeemiat ürtatakse kujutada võimalikult realistlikult. Arendajad stuudiost sa uue mängulaadi loomisel abi ka Maailma Terviseorganisatsioonilt ja uute ohtlike viiruste vastast arendustööd juhtivalt koalitsioonilt CEPI.

Koroonaviiruse tõttu on “Plague Inc.” viimastel ajal ligi meelitanud miljoneid uusi mängijaid ning arendajad ei soovi, et nende teost kasutatakse vaid hirmu külvamiseks ja negatiivsete sõnumite levitamiseks. Uue mängulaadiga soovitakse näidata, et korrektsete meetmetega on koroonaviiruse taolise epideemia vastu võimalik edukalt võidelda.

Kuigi “The Cure” lisa on saadaval tasuta, siis seda saab kasutada vaid koos “Plague Inc.” baasmänguga, mille eest peab jätkuvalt maksma. Steamis on “Plague Inc.” hetkel 60% alla hinnatud ja maksab 6 eurot. “The Cure’i” leiad üles siit. “Plague Inc.” on koos lisadega saadaval ka nutiseadmetel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.