Mängud

Klassikalise “Mafia” uuendatud versioon on modernse tehnoloogia ja aegunud disaini sulam

"Mafia" tõsiselt võimsa visuaalse uuenduse taga on peidus juba tuttav mäng.Foto: kuvatõmmis

Täna ilmub “Mafia: Definitive Edition”, 2002. aastal ilmunud legendaarse arvutimängu “Mafia” väga uhke audiovisuaalne ümbertöötlus.

Ei tasu karta, et originaali hing on ajaga kaduma läinud. Uues versioonis on ikka olemas see vana 18 aasta eest ilmunud mäng ning see tähendab nii head kui ka halba.

Audiovisuaalne triumf

Graafiliselt ei anna uut ja vana “Mafiat” omavahel mingil tasemel võrrelda. Vahe on nagu öö ja päev, 2020. aasta “Mafia” näeb välja tõsiselt muljetavaldav. Tommy Angelo ja tema kaaslaste nägudelt peegelduvad nüüd realistlikud inimlikud emotsioonid. Majad näevad välja nagu majad, autod nagu autod. Graafiliselt on uus “Mafia” tõsiselt võimas saavutus, ka konsoolidel.

Eriliselt on kümnesse tabatud just valgustusega, mis on realistlikum pea kõigist viimasel ajal ilmunud mängudest. Sõida öösel läbi Lost Heaveni ja sa näed millest ma räägin: neoontuled säravad ereda selgusega, autode metalne pind ning veelombid peegeldavad realistlikult valgust ja ka liikuvaid detaile. Ma pole kindel, kuidas see kõik vanadel konsoolidel tööle saadi, kuid tulemus on tõsiselt muljetavaldav.

“Mafia” ehitati modernsete mängumasinate jaoks nullist uuesti üles. Foto: Hangar 13

Sellest ei tasu järeldada, et Lost Heaven on taasloodud graafiliselt veatult. “Mafia” uusversioon töötab 2016. aasta “Mafia III” mootoril ning seda mängu painanud tekstuuride eikuskilt ekraanile ilmumine on kohal ka siin, kuid siiski oluliselt väiksemal määral. Vahevideod näevad välja tõsiselt uhked, kuid mängupildis läheb osa sellest kvaliteedist kaduma, eriti kõrvaliste tegelaste puhul. Kuid elamust see ei riku – uus “Mafia” on tõsiselt kaunis mäng.

Veel on 2020. aasta “Mafias” uueks saanud häälnäitlemine, mis on pehmelt öeldes võrratu. Kõik osatäitjad mängivad oma rolle ülimalt veenvalt ja vabalt võib jääda mulje, et vaatad mõnda head klassikalist gängsterifilmi. Algse mängu stsenaariumit on ka natukene muudetud, mis tähendab, et peategelane Tommy räägib nüüd rohkem. Lugu on endiselt sama, kuid seda antakse edasi natukene elavamalt ja huvitavamalt.

Ilusama pildiga vana “Mafia”

Kui sa ootad uuenduskuuri läbinud “Mafiast” tohutult uut sisu, siis seda sa siit ei leia. Juurde on lisatud üksikuid mängitavaid sektsioone, mida algses versioonis ei olnud, kuid need pigem võimendavad juba olemasolevat ja ei lisa mängule midagi drastiliselt uut.

Tõsi, nüüd saab Lost Heavenis ringi sõites koguda postkaartide, koomiksite ja muu nodi näol erinevat kraami, kuid see on ka kõik. Tegu on vana “Mafiaga”, mis on saanud tohutu audiovisuaalse ja väikese sisulise uuenduse.

Valguslahendused ja peegeldused on realiseeritud eriti edukalt. Foto: Hangar 13

Põhimõtteliselt tähendab see seda, et sa mängid mängu, mille disain on 18 aastat vana. Jah, sõitmine on nüüd lihtsam (see võidusõidumissioon ei tekita enam songa) ning tulistamist ja käsivõitlust on veidi moderniseeritud, kuid suur ja avastamiseks avatud Lost Heaveni linn on 2020. aastal sama tühi kui 2002. aastal. Siin pole jätkuvalt teha midagi muud peale põhiloo ja Free Ride mängulaadis autodega sõitmise.

Enne uue “Mafia” ostmist võta seega teatavaks, millele sa raha kulutad. “Mafia” fännid teavad, et tegu on põhimõtteliselt lineaarse mänguga, mis toimub avatud maailmas. Uuema põlvkonna mängijad võivad ehk oodata “GTA” stiilis suurt kaarti mitmete tegevustega, kuid seda “Mafia” ei paku. “Mafiat” mängiti eelkõige loo pärast 18 aasta eest ja see loogika kehtib ka täna.

Kuid see lugu! Ja need uued krõbeda ilme ja värskete häältega tegelased, kes selle loo elama panevad! See audiovisuaalne uuendus on kahtlemata piisavalt võimas, et “Mafia” 2020. aastal uuesti (või esmakordselt) ette võtta.

“Mafia: Definitive Edition” ilmub 25. septembril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.