Mängud

Kõigest viie kuu eest ilmunud Amazoni arvutimäng “Crucible” on ametlikult surnud

Tegu on vaieldamatult ühe suurima põrumisega mängutööstuses viimastel aastatel.Amazon Game Studios

Mai lõpus ilmus Amazoni mängudivisjoni loodud netipõhine tulistamismäng “Crucible”. Nüüd, viis kuud hiljem, tunnistab Amazon põrumist ja sulgeb mängu serverid lõplikult.

“Crucible” on “Apex Legendsist” ja “Overwatchist” eeskuju võttev tulistamismäng, mis sai juba kevadel ilmudes karmi kriitika osaliseks. Mängijad ja arvustajad leidsid, et “Crucible” ei paku midagi uut ning on juba olemasolevate sarnaste mängudega võrreldes igav ja rohmakas.

“Crucible’i” mängijanumbrid olid nii madalad, et paar kuud pärast ilmumist eemaldas Amazon mängu Steamist ja saatis selle tagasi suletud beetasse. Eesmärgiks võeti “Crucible” ulatuslikult ümber disainida ja muuta see mänguks, mille seltsis mängijad soovivad aega veeta.

Nüüd on Amazon aga lõplikult alla andnud. Arendajad andsid teada, et töö “Crucible’i” päästmise kallal lõpetatakse ja mäng eemaldatakse müügist. Paari nädala pärast suletakse mängusisene pood ning juhe tõmmatakse seinast Matchmaking süsteemilt. Pärast seda saab edasi mängida ainult Custom Game funktsiooni kasutades, kuid ka see suletakse 9. novembril.

Tegu on vaieldamatult ühe suurima põrumisega mängutööstuses viimastel aastatel. Amazoni mänguprojektidest oli “Crucible” üks kallimaid ning asjaolu, et see lakkab olemast kõigest viis kuud pärast ilmumist näitab, et isegi sellisel hiiglasel nagu Amazon on keeruline edukalt jalga mängutööstuse ukse vahele saada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.