Mängud

Kõik kiidavad ühest suust: uus “Resident Evil 2” on sarja üks parimaid mänge

"Resident Evil 2 Remake" toob tagasi kaks peategelast.

“Resident Evil 2” uusversioon jõuab mängijateni 25. jaanuaril, kuid arvustused mängu kohta on juba veebis üleval. Tundub, et kriitikud on ühel meelel – tegu on paganama hea videomänguga!

Tehniliselt tänapäevane, äratundmisrõõmu aga kuhjaga

Eurogamer annab enda mängusoovituse ja märgib, et mängu pelgalt “Resident Evil 2” uusversiooniks nimetamine ei ole piisav, kuna võrreldes 1998. aastal ilmunud klassikuga on uues versioonis nii palju modernset värskust, et neid on kohati keeruline võrrelda.

Siiski, kuigi tehniliselt on tegu tänapäevase teosega, on siin ka kuhjaga äratundmisrõõmu algse versiooni veteranidele.

Mõnusalt süngetes toonides

Gamespoti arvustus leiab, et kuigi mitmed asjad on 1998. aasta mängu austajatele tuttavad, siis “Resident Evil 2” uusversiooni on muudetud piisavalt, et ka vanad kalad midagi värsket kogeksid.

Kiidetakse ka mängu loo sünget tonaalsust ja häälnäitlemist, mis võrreldes mängu algversiooniga teose verist atmosfääri paremini kanda suudavad.

Zombid on taas huvitavaks tehtud

PC Gameri arvustus ütleb, et uus “Resident Evil 2” näeb võrratu välja, kuid peab mängu üheks tugevamaks küljeks seda, et zombid on suudetud taaskord teha huvitavaks ja ohtlikuks.

Komistuskividena toob ta välja osade tegelaste häälnäitlemise ja teise poole nõrgema stsenaariumi.

Klassikalise mängu modernne versioon

IGNi arvates saavad uue “Resident Evil 2” suurimad saavutused kõige ehedamalt selgeks siis, kui see kõrvutada 1998. aasta algversiooniga.

Tegu on klassikalise videomängu täiesti uue ja modernse versiooniga. Negatiivsena tuuakse välja, et kahe peategelase lood ei erine üksteisest kuigi palju ja zombide tegelasmudelid kipuvad korduma.

Sarja raskeim mäng

PressStart hindab mängu kõrgeima hindega ja arvab, et uusversiooni disainivalikutest tulenevalt on tegu ühe seeria raskeima mänguga.

Enam ei saa vaenlastest lihtsalt mööda joosta, vaid nad jäävad peategelast pikalt jälitama. Taevani kiidetakse mängu atmosfäärikat väljanägemist ning erilise kiituse osaks saavad valguslahendused.

“Resident Evil 2 Remake” ilmub 25. jaanuaril arvutile, PS4-le ja Xbox One’ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.