Mängud

Kõlakad: kas “Red Dead Redemption 2” arvutiversioon võib saada reaalsuseks?

Nii odavalt "Red Dead Redemption 2" kuskilt mujalt kätte ei saa.Foto: Rockstar

Eelmise aasta (ja ajaloo) üks edukamaid videomänge “Red Dead Redemption 2” on hetkel saadaval vaid konsoolidel ja arvutimängurid on jäetud tühjade pihkudega. Siiski, lendu on lastud üksikuid kõlakaid, mis võivad vihjata sellele, et Rockstari eepiline vestern saab lõpuks ka arvutiversiooni.

Uusim pisidetail, mis kuulujutuveski täistuuridel jahvatama pani, ilmus välja mõne päeva eest. “Red Dead Redemption 2” arendusstuudio Rockstari endine töötaja märkis enda LinkedIni profiilil, et oli vahemikus 2010-2016 töötanud lisaks konsooliversioonidele ka kauboimängu PC versiooni kallal.

Kas näpukas või tõene info?Foto: Reddit

See ei kinnita kindlasti midagi lõplikult ja sarnaseid asju on juhtunud varemgi, kusjuures ka “Red Dead Redemption 2” endaga. Eelmisel aastal ilmus Rockstari vesterni arvutiversioon veel ühe arendaja LinkedIni profiilile, kust ta välgukiirusel ka eemaldati. Kahtlane, väga kahtlane.

Kõige tugevamalt vihjab “Red Dead Redemption 2” arvutiversiooni olemasolule aga mängu telefoniäpp. Selle rakenduse koodi pulkadeks lahti võtnud fännid on avastanud peidetud funktsionaalsuse graafika sätete muutmiseks. Näiteks räägitakse varjude, valguse ja rohu kvaliteedist. Kõige selgemalt vihjab arvutiversioonile aga üks kindel koodirida: CommandIsPcVersion(void)    000000000166A12C.

LinkedIn lekib nagu sõelapõhjaks kõmmutatud kauboi mütsilott…Foto: Reddit

Selles ei ole midagi uut, et Rockstar ei kiirusta enda mängude arvutile toomisega. “GTA V”, mis ilmus konsoolidel 2013. aastal, jõudis arvutimänguriteni alles kaks aastat hiljem. Rockstar on alati soovinud enda mänge enne ilmumist viimse piirini täiustada. Kes oleks osanud arvata, et stuudio, mis lisab mängu vastavalt temperatuurile suurust muutvad hobusemunandid ajab taga perfektsionismi?

On tõenäoline, et ka “Red Dead Redemption 2” kappab ühel heal päeval kapjade klõbinal arvutile, kuid arvatavasti peab preeriapäike veel mitu korda looja minema enne kui see päev kohale jõuab.

Geeniuse toimetaja Jakob Rosin igatahes mängu arvutile saabumist ära ootama ei hakanud, vaid proovis, kuidas on pimedana mängida PlayStation 4 versiooni.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.