Mängud

Kõlakas: “Call of Duty” loojate vahel on sisepinged, 2020. aasta mängu võtab üle uus stuudio

Tundub, et "Call of Duty" tagalas kõik korras ei ole. Foto: Activision

Väidetavalt saab 2020. aasta “Call of Duty” mäng olema “Black Ops 5” ja arendajate vaheliste sisepingete tõttu võtab mängu loomise üle uus stuudio.

Alates 2012. aastast arendab seda hiigelfrantsiisi kolm stuudiot kordamööda: Treyarch, Infinity Ward ja Sledgehammer Games. 2020. aastal ilmuv “Call of Duty” peaks tulema Sledgehammerilt, kuid tundub, et nüüdseks on plaanid muutunud.

Kotaku informatsiooni kohaselt võtab järgmise aasta mängu arenduse üle hoopis Treyarch, kelle viimane “Call of Duty” oli eelmisel aastal ilmunud “Black Ops 4”. Treyarchil aitab 2020. aasta mängu, mis on väidetavalt “Black Ops 5”, kokku panna Raven Software, mis on abistanud põhistuudioid mitmete “Call of Duty” mängude loomisel.

Treyarchi viimane “Call of Duty” on eelmisel aastal ilmunud “Black Ops 4”.Foto: Treyarch

Selle muudatuse põhjuseks on väidetavalt pinged Sledgehammeri ja Raveni arendajate vahel, mis on kaasa toonud mitmeid probleeme 2020. aasta mängu kokku panemisel. Tundub, et kõik ei ole korras ka Sledgehammeri sees, kuna stuudiost on viimase aasta jooksul lahkunud suur hulk töötajaid.

2020. aasta”Call of Duty”, mis on kõlakate kohaselt “Black Ops 5”, valmib Treyarchi ja Raven Software’i koostöös. Väidetavalt on mängus ka üksikmänguosis, mille tegevus leiab aset külma sõja ajal. Uued arendajad kavatsevad ära kasutada ka neid vahendeid, mida Sledgehammer 2020. aasta mängu jaoks juba luua jõudis.

See äkiline muudatus seab 2020. aasta mängu keerulisse olukorda. Treyarchil on nüüd tavapärasest märkimisväärselt vähem aega, et kokku panna suur ja kvaliteetne “Call of Duty” mäng.

Veel sel aastal ilmuv “Call of Duty” mäng saab olema (samuti kõlakate kohaselt) “Modern Warfare 4”.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.