Mängud

Kõlakas: Xboxi mänge saab peagi Nintendo Switchile striimida

Selline pilt võib tulevikus reaalsuseks saada. Foto: unilad.co.uk

Väidetavalt plaanib Microsoft tuua Xbox Game Pass teenuse Nintendo Switchile, vahendab Direct Feed Games. See võimaldaks Switchi kasutajatel Xboxi teoseid oma konsoolile striimida.

Kuulujuttude kohaselt plaanib Microsoft mängude voogedastamiseks kasutada eelmise aasta sügisel avalikustatud xCloud striimimistehnoloogiat, mis võimaldaks Xboxi mänge mängida kõigis seadmetes, milles on olemas vastav rakendus. Teenuse testimine peaks algama käesoleval aastal.

Tasub mainimist, et olemasoleval kujul ei hõlma Xbox Game Pass striimimist. Tegu on kuutasupõhise teenusega, mis annab kasutajale õiguse alla laadida suurel hulgal mänge, sealhulgas kõiki Xboxi eksklusiivteoseid nende väljalaskepäeval. Sarnaselt näiteks Netflixiga on mängud Game Passis saadaval piiratud aja jooksul.

“Cuphead” sobiks Switchi mänguvalikusse tõepoolest hästi.Foto: kuvatõmmis

Tundub, et xCloud teenusega plaanitakse seda muuta. Mitmed väljaanded on kinnitanud kõlakate autentsust ja väidavad, et Microsofti ja Nintendo koostöö kuulutatakse välja millalgi käesoleval aastal.

Lisaks striimimisele plaanib Microsoft väidetavalt ka käputäie mänge Switchile portida. Sellega seoses on räägitud näiteks seiklusmängust “Ori and the Blind Forest”, kuid ka näiteks “Super Lucky’s Tale’ist” ja üliraskest “Cupheadist”.

Nintendol on juba sarnase koostöö kogemus olemas. Jaapanis oli võimalik Switchile striimida “Resident Evil 7” ja “Assassin’s Creed Odyssey’t”. Neid teoseid Switchi riistvara ise toetada ei suudaks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.