Kord majja: e-spordi tiime palgati juhendama Afganistanis teeninud sõjaväelased

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Endine USA merejalaväelane Patrick Sauer aitab Splyce'i ja Defianti tiimidel paremini funktsioneerida.Foto: OverActive Media

E-spordi tiimide Splyce ja Toronto Defiant juhataja palkas jaanuaris mängijaid juhendama kaks endist USA merejalaväelast, kes on ka Afganistanis teeninud. Pikaajalise juhtumiskogemusega sõdurite abil on juba saavutatd häid tulemusi.

Näiteks 17. märtsil tuli Splyce’i “Call of Duty” tiim “Call of Duty World League Fort Worth” turniiril teisele kohale. Varasemast paremaid tulemusi on hakanud näitama ka Splyce’i “League of Legendsi” meeskond.

Mida veteranidelt õpitakse?

Splyce’i ja Defianti kaasasutaja Marty Strenczewilk sai idee palgata sõjaväelasi e-sportlasi treenima kahelt enda kolleegilt, kes olid varasemalt relvajõududes töötanud. Ta hakkas kaaluma, kas virtuaalsportlaste juhendamine sõjaväelise taktikaga võiks kaasa tuua paremaid tulemusi.

Strenczewilkile arvates on e-spordil sõjaväelisest distsipliinist palju võita. Sõdurid õpivad, kuidas valmistada ennast ja teisi ette lahinguks, kuidas saada hakkama stressiga ja kuidas lahendada konflikte.

“Üks põhilisi probleeme, millega meie tiimid tegelevad on kommunikatsioon,” selgitab Strenczewilk. “Teine murekoht on stressiga hakkama saamine – kuidas toime tulla enne suurt mängu ja kuidas stressirohkes olukorras hästi mängida. Ja pikas prespektiivis on oluline ka konfliktide lahendamise oskus.”

Ei tea e-spordist midagi? Pole probleemi!

Läbi veteranidele suunatud organisatsiooni EF Overwatch jõudis Strenczewilk lõpuks Patrick Saueri ja Thomas Hallini. Mõlemad mehed on teeninud Afganistanis ja kahe peale on neil kokku enam kui 21 aastat teenistuskogemust.

Olenemata sellest, et kummalgi mehel ei olnud e-spordiga vähimatki kogemust, otsustas Strenczewilk nad mõlemad siiski palgale võtta. Ta leidis, et teiste virtuaalspordi meeskondade juhid vaatavad tihti sõjaväelastest mööda, kuna e-spordi ja relvajõudude vahel ei suudeta näha kohest seost.

Strenczewilki arvates saab aga virtuaalspordi iseärasusi uutele tulijatele selgeks õpetada, kuid sõjaväes pika aja jooksul omandatud juhtimis- ja treenimisoskused on haruldased. Strenczewilk leidis seega, et Saueri ja Halli kaasamine annab tema meeskondadele konkurentide ees kohese eelise, kuna keegi teine midagi sellist lihtsalt ei tee. Tuleb välja, et ta ei eksinud.

E-spordi meeskonnad on juba aastaid palganud kõiksugu konsultante, psühholooge ja treenereid, et tiimisisest dünaamikat parandada. Siiski, mitte keegi ei ole veel läinud nii kaugele nagu Strenczewilk ja kaasanud reaalseid sõjaväelasi. Aeg näitab, kas see käik ennast ka pikas perspektiivis ära kasub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.