Mängud

Koronaviiruse puhangu tõttu lööb rekordeid mäng, milles saab enda loodud epideemiaga inimkonna hävitada

Reaalse viiruspuhangu ajal loovad mängijad enda epideemiaid.Foto: Ndemic Creations

Rubriiki toetab

Hiinast alguse saanud ja juba enam kui kakskümmend inimelu nõudnud koronaviiruse puhangul on kummaline mõju ka videomängutööstusele. App Store’is ja Steamis purustab mängijarekordeid “Plague Inc.”, milles on võimalik arendada välja enda viirus ja kõik maailma inimesed sellesse nakatada.

“Plague Inc.” on 2012. aastal ilmunud strateegiamäng, milles mängijad peavad enda loodud viirusesse nakatama kogu maailma. Erinevad riigid ja organisatsioonid üritavad viiruse levikut peatada ning mängija peab enda nakkushaigust arendama selliselt, et ohutusmeetmetest mööda pääseda. Mäng lõppeb siis, kui nakatnud on kogu maailm.

Mängu eesmärk on nakatada terve maailm.Foto: kuvatõmmis

Eriti populaarseks on “Plague Inc.” osutunud koronaviiruse epitsentris Hiinas, kus see tõusis 22. jaanuaril App Store’i kõige populaarsemaks. Võimsalt on purustatud ka Steami mängijarekord – 2018. aasta aprillist pärit varasem tippmark oli 4601 samaaegset mängijat, kuid eilse seisuga on uus rekord 8452.

“Plague Inc.” on ka varasemate viiruspuhangute ajal meelitanud ligi tavapärasest rohkem mängijaid, kuid mitte kunagi nii palju, kui praegu. Seetõttu on mängu looja välja tulnud ka avaldusega, milles väidab, et “Plague Inc.” on siiski mäng ja mitte teaduslik mudel viirushaiguste leviku selgitamiseks.

Viiruste erinevaid omadusi on võimalik oma suva järgi muuta.Foto: kuvatõmmis

“”Plague Inc.” on praeguseks olnud saadaval kaheksa aastat ja alati, kui leiab aset haiguspuhang suureneb mängijate hulk, kes soovivad paremini mõista, kuidas haigused levivad,” selgitab mängu looja James Vaughan.

“Palume siiski meeles pidada, et “Plague Inc.” on mäng ja mitte teaduslik mudel ja koronaviirus on suurt hulka inimesi mõjutav reaalne probleem,” jätkan Vaughan. Me soovitame mängijatel alati infot hankida kas kohalikelt või globaalsetelt terviseorganisatsioonidelt.”

“Plague Inc.” on saadaval nutiseadmetel, mängukonsoolidel ja Steamis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.