Mängud

Koroonaviiruse mõju: Eestis on hüppeliselt kasvanud mängude ja konsoolide müük

Mujal maailmas on mängude tarbimine viimasel ajal kasvanud. Erand ei ole ka Eesti.Foto: kuvatõmmis

Viimasel ajal on koroonaviiruse tõttu piiri taga videomängude populaarsus hüppeliselt kasvanud – Steamis oli hiljuti üliedukas päev. Uurisime kodumaistelt mängude edasimüüjatelt, kuidas on kodune režiim mõjutanud Eesti mänguturgu.

“Kehtestatud eriolukord ning selle tõttu Eesti elanike pidev kodus viibimine on tõesti mõjutanud videomängude turgu ja seda mõju on tunda ka Euronicsis,” selgitab Euronicsi tehnikaekspert Meelis Väljamäe.

“Eriti arvestatavat tõusu on näha just mängukonsoolide ja konsoolimängude müügis,” täpsustab Väljamäe. “Enim näitavad tõusu Nintendo Switchi erinevad versioonid. See on tegelikult ka igati loogiline, kuna Switch sobib ideaalselt mängimiseks nii täiskasvanutele kui ka pere kõige noorematele.”

Hea minek on aja- ja rahakaartidel

Lisaks sellele on Väljamäe sõnul tõusnud ka mängukonsoolitootjate teenuste, nagu PlayStation Plus ja Xbox Live, kasutamiseks mõeldud aja- ja rahakaartide müük. Seda kinnitab ka mängupoe punktid.ee eestvedaja Hannes Niid.

Niidi sõnul on võrreldes kuu aja taguse perioodiga punktid.ee külastatavus kasvanud üle 40% ja tehingute hulk üle 35%. Kõige suuremat kasvu on näidanud PlayStationi rahakaardid ja PlayStation Plusi tellimused.

Näiteks Soome regiooni PlayStation Plusi tellimuskaartide ostud punktid.ee poes on võrreldes veebruariga kasvanud 131%. PlayStationi 50-euroseid kinkekaarte on ostetud varasemaga võrreldes 65% rohkem. Populaarsed on ka Euroopa regiooni Steami 50-eurosed rahakaardid, mille müük on kasvanud 116%.

Videomängud ei ole ainus meelelahutus, mille pole eestlased koroona eest varjudes pöörduvad. Meelis Väljamäe sõnul on Euronicsis selgelt tõusnud ka erinevate lauamängude müük.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.