Mängud

Kui palju võib PlayStation 5 maksma hakata?

Arendajad kiidavad PlayStation 5 heaks.Foto: Sony

Mõne päeva eest avalikustas Sony viimaks ometi, milline hakkab PlayStation 5 välja nägema, kuid ühele üliolulisele küsimusele ei tea me jätkuvalt vastust – kui palju Sony järgmine konsool maksma hakkab?

Arvamusi on seinsast seina. On näiteks spekuleeritud, et järgmise põlvkonna mängukonsoolid hakkavad maksma 399 eurot, kuid see tundub utoopiliselt odav. Hiljuti lekkis Amazoni kaudu teine hind, mis tundub jälle liialt krõbe. Samas on Sony ka ettevaatlikult väitnud, et PlayStation 5 ei pruugi tulla kõige odavam.

Kas Sony valib kuldse kesktee?

Vaatame ajas tagasi. 2007. aastal jõudis müügile Sony varsti juba üle-eelmine mängukonsool PlayStation 3, mis maksis toona Euroopas 600 eurot. Seda peeti röögatult kõrgeks hinnaks ning üheks põhjuseks, miks Sony ei suutnud sammu pidada Microsofti 200 eurot odavama Xbox 360-ga.

2013. aastal ilmus PlayStation 4 ja nüüd oli Sony enda vigadest õppinud. Selle konsooli soovituslik müügihind oli 399 eurot, mis oli 100 võrra odavam Xbox One’ist. Praeguse konsooligeneratsiooni lõpusirgel saame juba kindlalt öelda, et müüginumbrite osas on Sony kindlalt Microsoftile pähe teinud.

Hetkel spekuleeritakse kõige enam, et PlayStation 5 hind jääb Sony kahe eelmise konsooli algse hinnalipiku vahele ja kõige sagedamini räägitakse 499 eurost. Eestis võib tulla hind erinevate maksude ja sisseostukulude tõttu mõneti kallim, kuid see ei ole kivisse raiutud.

Näiteks PlayStation 4 Pro tuli USA-s müügile 449 dollariga ja maksis Eestis 449 eurot. Potentsiaalne 499-eurone hinnalipik PlayStation 5 baaskonsooli puhul võib seega reaalsuseks saada.

Tasub ka meeles pidada, et müügile jõuab kaks PlayStation 5 versiooni – üks Blu-ray mängijaga, teine ilma. Plaadimängijata PlayStation 5 tuleb plaadimängijaga konsoolist kahtlemata odavam. Kui palju odavam, seda on veel vara öelda.

Kas ma saan PlayStation 5 juba eeltellida?

Jah, saad küll, kuid ülal mainitud hindadest võid praegu PlayStation 5 ette ostes ainult und näha. Kuna Sony ei ole veel konsooli ametlikku hinda välja kuulutanud, siis ei tea edasimüüjad veel, millega arvestada ja hinnad on väga krõbedad.

Näiteks elektroonikapoe MediaMarkt Rootsi filiaalist saab praegu PlayStation 5 eeltellida 9990 rootsi krooni eest. See võrdub umbkaudu 900 euroga. Kui sa ei saa mingil juhul edasi elada teadmiseta, et oled endale broneerinud ühe PlayStation 5, siis lase aga käia ja maksa see summa ära. Vastasel juhul soovitame veel natukene oodata.

Ametlikku hinda veel aga välja kuulutatud ei ole. Hetkel peame rahulduma sellega, et PlayStation 5 süsteemiarhitekt Mark Cerny nimetas konsooli hinnalipikut “mängijale meelepäraseks”.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.