Mängud

Külastasin Amsterdamis maailma esimest videomänguhotelli ja nüüd tahan juba tagasi minna!

Hiljutise Amsetrdamis veedetud minipuhkuse ajal oli mul kroonilise mängufännina kohutavalt raske avastada, et linnas eksisteerib väidetavalt maailma esimene videomängude teemaline hotell “The Arcade Hotel”. Ja ma ei ööbigi seal!

Ühtäkki ei suutnud ma enam välja mõelda, mille pagana pärast ma konutan selles täiesti tavalises, igakülgselt videomänguvabas Airbnb korteris, kui ma võiksin samal ajal kireva rahvusvahelise seltskonnaga kambakesi “Fortnite’i” mängida!

Olin reisil koos oma elukaaslasega ja tema ülevoolavat vastuseisu ideele ööbida mängude teemalises majutusasutuses on keeruline siin tsiviliseeritult sõnadesse panna. Sellegipoolest hiilisin ma ühel pärastlõunal minema, et uurida, milline üks videomänguteemaline hotell täpsemalt välja näeb.

Mängufänni unistuste ööbimispaik

“The Arcade Hotel” asub Amsterdami keskusest umbes viie kilomeetri kaugusel, mis teisendub ümber umbes 10 minuti pikkuseks trammisõiduks. Õues hotellist mööda patseerides võib kiirustajal sisemuses peituv kergesti märkamatuks jääda, kuid uksest sissu astudes pressib mängukultuurikiht koheselt igast suunast peale.

Õues esimese hooga midagi mängulist silma ei jäägi.

Sissepääsust vasakul hakkab silma väga uhke ja haruldase välimusega  mängulaud, hunnik koomikseid, “Star Warsist”, “Batmanist” ja muudest tegelastest inspireeritud kraami ning paar tugitooli, millel lebotades seda kõike sisse ahmida.

Kõik asjad on riiulitele asetatud sellise hoole ja korrapärasusega, et mul tekib kahtlus, et äkki on tegu eksponaadiga. Vaata, aga ära katsu! Pärin vastuvõtluaua taga istuvalt härralt, kas neid koomikseid tohib lugeda ka.

“Absolutely!” kostab ta sügava hispaania aktsendiga.

Pole paha. Pole üldse paha!

Teisel pool sissepääsu muutub ruum avaramaks. Siia on paigutatud retroala, kus vanadel kineskooptelekatel saab nostalgiliselt ajas tagasi rännata retrokonsoolide ja retromängude seltsis. Televiisorite taha seinale on riputatud erinevaid mängudest inspireeritud kunstiteoseid.

Nüüd märkan, et aknalaudasid kaunistavad erinevad mängudest-filmidest pärit tegelaste kujud. Õuest sisse piiludes ei olnud ma seda tähele pannudki.

Pildil olevate telekate vastasseina on paigutatud veel kaks mängukohta.

Ka retromängude valiku üle oleks patt nuriseda. Neid on täis laotud peaaegu terve vastuvõtulaua vastas olev sein. Mänge on igast ajastust ning erinevatele konsoolidele ja maitsetele.

Mängudest puudust ei tule.

“Arcade’is” peatumiseks ei pea aga olema ainult retromängude fänn. Mõeldud on ka uuema aja kraami austajate peale. Vastuvõtuala taha jääb suurem mänguruum, kust võib üles leida kõik modernsed mängukonsoolid, suure teleka ja käputäie arvuteid võrgupidude korraldamiseks.

Kuigi kell näitas alles varast pärastlõunat, veetis hotelli mängutoas ka päise päeva ajal aega üksik entusiast. Mees ehitas “Fortnite’is” vägukiirusel platvorme ja röögatas kohati ärritunult mikrofoni. Tundus, et oma puhkusest võtab ta vaieldamatult viimast.

Päevasel ajal on mängutuba üsna tühi.

Hotelli mängulisus ei piirdu tegelikult ainult vastuvõtuala ja selle ümbrusega. Kõik pakutavad toad on temaatilised ja kannavad filmi- või mängukultuurist inspireeritud nime.

Peatuda saab näiteks kaheinimesetoas “Luke and Leia”, mis tuleb koomiksikollekstiooni ja mängukonsooliga. Neljale inimesele mõeldud toas “Fantastic Four” on sees lausa kaks telekat ja neli mängupulti.

Neljane tuba neljale mängijale.Foto: The Arcade Hotel

Kirsiks mängufänni tordil on veel näiteks erinevad turniirid, mida hotellis regulaarselt korradatakse. Või siis “Amsterdam Geek Tour”, mida samuti koha peal broneerida saab.

Mängufännist reisisellile on “The Arcade Hotel” tõenäoliselt unistuste ööbimiskoht. Lausa nii hea, et ekraani ees istudes jääb akna taga laiuv kaunis linn vaat et nägemata. Samas, mängufänni mängukaugele kaaslasele on siin peatumine tõenäoliselt võrdsustatav vanglakaristusega nohikutele mõeldud vaimuhaiglas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.