Kuula: Eesti edukaima arvutimängu “Disco Elysium” arendajad räägivad, kuidas luua videomängu ja mida on selleks vaja

"Disco Elysium" võib seriaali või filmina jõuda Amazon Prime Video striimimisteenusesse.Foto: ZA/UM

Mängude arendajad Ott Madis Ozolit ja Jaagup Irve on populaarse ning maailmas tunnustust kogunud Eesti videomängu “Disco Elysium” loojad. Rahvusraamatukogu ja videomängude muuseumi LVLup! koostöös toimuval videoarutelul räägivad nad täna, kuidas valmib videomäng ning mida või keda on tarvis eduka mängu loomiseks.  

Ott Madis Ozolit murdis end mängutööstuse uksest sisse juba noores eas ja on töötanud Ubisoftile, tegelenud mängudega “Heroes of Might and Magic”, “Tropico” ja muidugi “Disco Elysium”. Tema kõige värskem mäng on “Death and Taxes”. Hetkel töötab ta “Heroesest” inspireeritud mängu “Broken Alliance” kallal.

Jaagup Irve vältis mängude loomist ülikoolis õpetamise abil, kuni sattus tegelema mänguga “Disco Elysium”. Praegu osaleb ta ühe väljakuulutamata hübriidrollimängu loomisel. 

Videoarutelu “Kuidas sünnib videomäng?” toimub täna, 28. juunil algusega kell 17.30 rahvusraamatukogu Youtube’i kanalil. Arutelu kuulub videomängude näituse „Tee parem midagi kasulikku!“ lisaprogrammi, mille eelmised veebiüritused leiab rahvusraamatukogu Youtube’i kanalist.

Rahvusraamatukogu 5. korrusel asuval näitusel saab näha ja katsuda kõige olulisemaid mängusüsteeme, mis on kujundanud videomängude tööstust tervikuna ja kohalikku ettekujutust mängumaailmast. Koostöös videomängude muuseumiga LVLup! loodud mängutoas ootavad huvilisi unikaalsed elektroonikaseadmed, retrokonsoolid ja nostalgilised videomängud alates 1970. aastast: “Mario Bros.”, “Street Fighter II”, “Brick Game”, “Flipper”, “Pac-Man”, “Road Race”, “Circus”, “Sonic the Hedgehog”, “Tale spin”. 

Videomänge saab mängida tasuta raamatukogu lahtiolekuaegadel. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni. 

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.