Mängud

Legendaarne arvutimäng “Wolfenstein: Enemy Territory” on Eestis koroona ajal uuesti populaarseks saanud

2000ndetate alguses oli "Wolfenstein: Enemy Territory" põhimõtteliselt eestlaste mitteametlik rahvussport.Foto: Splash Damage

Tulistamismäng “Wolfenstein: Enemy Territory” ilmus kaugel 2003. aastal ja võitis kiiresti Eesti arvutimängurite südamed. Nüüd, pea 18 aastat hiljem, ei ole eestlased ikka veel “Wolfensteini” unarusse jätnud ning serverid on seni rahvast pungil.

Vanemad olijad tunnevad “Wofenstein ET-d” tõenäoliselt läbi ja lõhki, kuid noorem põlvkond ei pruugi selle klassikuga nii hästi kursis olla. Mäng toimub Teise maailmasõja ajal, kus kaks meeskonda (liitlased ja teljeriigid) peavad täitma erinevaid ülesandeid ja teineteist Šveitsi juustuks kõmmutama.

2000ndatel oli “Wolfenstein ET” eestlaste seas ülimalt populaarne ning see mänguhimu väljendus ka silmapaistvates tulemustes. Toona veel e-spordist eriti ei räägitud, kuid nii mõnigi eestlane oli edukas profitasemel ning saavutas turniiridel kõrgeid kohti. 

Eestlasi mängib küll ja veel!

Erinevalt paljudest teistest eestlastest on “Wolfensteini” rong suutnud minust kuni tänaseni üsna märkamatult mööda vuhiseda. Viimasel ajal on aga virtuaalsetes kuluaarides sosistatud, et vana hea “Wolfenstein ET” on uuesti ellu ärganud ja ka lahinguväljalt leiab ka kamaluga kohalikke

Esmakordselt serverisse sisenedes vaataski mulle vastu väga meeldiv vaatepilt – lisaks minule oli mängus veel üllatavalt suurel hulgal eestlasi. Koroonapandeemia ajal on sarnaselt “Counter-Strike 1.6-le” ka “Wolfenstein: ET” uuesti eluvaimu sisse saanud. Nostalgia külgetõmbejõud on tugev ning koos kaasmaalastega mängimiseks ei ole vaja vaadata ainult uuemate mängude poole.

Isegi minusugusele “Wolfensteini” võhikule sa kiiresti selgeks, miks see mäng populaarseks sai ja miks seda pea kakskümmend aastat hiljem ikka mängitakse. “Wolfensteinis” sõltub edu individuaalsetest oskustest, kuid tähtis on ka võimekus meeskonnana mängida. Eelkõige just “Counter-Strike’i” kestvus on tõestanud, et mängijate jaoks on see võitev valem.

Foto: kuvatõmmis

Kui sa veetsid vanasti oma päevad arvuti taga sõpradega “Wolfenstein: ET-d” mängides, siis nüüd on hea aeg minna tagasi ja meenutada aegu, mil rohi oli rohelisem ja taevas sinisem. Mäng on elus ja täie tervise juures ning ka eestlased on selle uuesti üles leidnud.

Muidugi, graafiliselt ei saa “Wolfensteini” uuemate mängudega küll võrrelda, kuid keegi ei ole kunagi “ET-d” pildiilu nautimise eesmärgil tööle pannud. See-eest sisu kvaliteedilt on “Wolfenstein” ka tänapäeval mäng, mis suudab inimesi ligi meelitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.