Mängud

Leke: Järgmine PlayStation ja Xbox saavad olulise täienduse, mida praegustel konsoolidel ei ole

Sony ja Microsofti järgmised konsoolid panevad väidetavalt suurt rõhku striimimisele.Foto: VG24/7

Rubriiki toetab

Uue lekke kohaselt tulevad järgmine PlayStation ja Xbox vidinaga, mida praeguse generatsiooni konsoolidel ei ole: mõlemal konsoolil on olemas kasutaja poole suunatud kaamera mängude striimimiseks.

Mõistagi ei ole Sony ja Microsoft lekke autentsust kinnitanud, kuid uus info pärineb väidetavalt samast allikast, mis lekitas mõne aja eest detaile PlayStation 5 ufolaeva ilmega arenduskomplekti kohta.

Xboxi boss Phil Spencer teatas tänavusel E3 mängumessil, et Microsofti järgmise põlvkonna konsool ilmub 2020. aasta lõpus.Foto: Microsoft

Värskelt lekkinud info kohaselt on PlayStation 5 koodnimi Prospero (järgmist Xboxi kutsutakse Project Scarlettiks). Väidetavalt saadeti sellise nimega arenduskomplekt stuudiotele laiali möödunud suvel.

Lekkes väidetakse, et mõlemate konsoolide arenduses pannakse oluliselt rõhku mängude striimimisele. Sel põhjusl ehitatakse Prosperosse ja Scarletisse sisse kaamerad ja mõlemad masinad peaksid suutma mänge probleemideta voogedastada.

Väidetavalt on järgmise Xboxi kaameta PlayStation 5 omast peajagu üle. Kõlakate kohaselt suudab see näidata 4K kvaliteediga pilti ja sünkroniseerib automaatselt mängija keskkonna ja mängusisese valguslahenduse. Prospero kasutav väidetavalt vanemat kaameratehnoloogiat.

PlayStation 5 arenduskomplekt võib välja näha selline.Foto: Gizmodo

Mõlemad konsoolid panevad suurt rõhku ka ray tracingule ehk elutruude valguslahenduste edasiandmisele mängudes. Kõlakate kohaselt on Microsoft ja Sony selle tehnoloogia enda mängumasinatesse sisse ehitanud erinevate meetoditega. Veel väidetakse, et praeguse ja järgmise konsooligeneratsiooni vaheline tehniline edasiareng tuleb suurim, mida on eales mängumasinate põlvkondade vahel nähtud.

Kui tahad juba praegu näha, milleks PlayStation 5 saab suuteline olema, siis mõne aja eest ehitas üks juutuuber teadaolevate tehniliste andmete põhjal Sony järgmise konsooli prototüübi. Vaata üle ka põhjalik nimekiri mängudest, mida saad PlayStation 5 peal mängima hakata.

Sony ja Microsofti järgmised mängukonsoolid peaksid turule jõudma järgmise aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.