Mängud

Leke: PlayStation 5 kettaruum võib olla oodatust oluliselt väiksem

PlayStation 5 on kõige suurem mängukonsool, mis eales loodud, kuid pakub väidetavalt üsna vähe kettaruumi.Foto: Sony

PlayStation 5 mängukonsoolid tulevad turule 825 GB SSD kettaga, kuid lekkinud fotode kohaselt on mängijate kasutuses sellest märgatavalt vähem ruumi.

ResetEra foorumisse postitatud fotod näitavad, et mängude ja muu meedia jaoks jääb konsooli kasutajate käsutusse vaid umbes 664 GB. Kaduma läinud 161 GB võtab enda alla PlayStation 5 operatsioonisüsteem ja konsoolile installeeritud rakendused.

Lekkinud foto, mis kujutab väidetavalt PlayStation 5 süsteemimenüüd. Foto: ResetEra foorumi kuvatõmmis

Sony ei ole lekkinud infot kinnitanud ja seetõttu tuleks foorumisse postitatud fotosse suhtuda mõnetise skepsisega. Sellegipoolest on tegu üsna realistlike numbritega, mis iseloomustavad ka PlayStation 5 konkurenti Xbox Series X-i – uue Xboxi 1 TB suurusest kettast saavad mängijad reaalselt kasutada 802 GB.

Arvestades mängude kasvavat suurust ei luba 664 GB just kõige lahedamalt ära elada. Juba praegu võtab “Call of Duty: Modern Warfare” üle 200 GB ruumi ja järgmise põlvkonna mängud kasvavad tõenäoliselt veel mahukamaks.

Kõik ei ole siiski hukas. Mängijatel on võimalik väliste kõvaketastega PlayStation 5 (ja ka uue Xboxi) mälumahtu suurendada. Lisaks peaks PlayStation 5 toetama ka funktsiooni, mis lubab eraldi alla tirida mängude erinevaid osi. Näiteks kui soovid mängida ainult mitmikmängu, siis üksikmängu ei ole tarvis SSD-le installeerida. Nii on võimalik korralikult ruumi säästa.

Hiljuti said ajakirjanikud esmakordselt ise PlayStation 5-te proovida ning Sony uus konsool avaldas neile korralikult muljet. Hoolimata sellest, et tegu on hiiglasliku emalaevaga, mis ei pruugi su teleka alla ära mahtuda.

Muide, kui soovid Eestis PlayStation 5-te eeltellida, siis oled paraku juba lootusetult hiljaks jäänud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.