Mängud

Leke: PlayStation 5 saab eeltellida juba varsti, kuid väga piiratud kogustes

Varasemalt on Eestis olnud võimalik eeltellida ainult kallimat PlayStation 5 konsooli.Foto: Sony

Koodikaevandajad on PlayStation Direct e-poe lähtekoodi uurides avastanud, et Sony järgmise põlvkonna mängukonsooli saab tõenäoliselt hakata eeltellima juba varsti, kuid mitte kõige suuremates kogustes.

ResetEra foorumis kirjutatakse, et PlayStation Direct e-poe koodi uurides avastati veateade, mis kuvatakse ostjatele siis, kui ostukorvi lisatakse enam kui üks PlayStation 5 konsool. See tähendab, et üks kasutaja saab korraga osta maksimaalselt ühe mängukonsooli.

See läheb kokku juba varem kuuldud infoga. Koroonaviiruse tingimustes on uute konsoolide massitootmine keeruline ning nii Sony kui ka Microsoft väitnud, et järgmise põlvkonna mängukonsoolide saadavus võib esialgu olla piiratud. Kuigi Sony tõstis hiljuti PlayStation 5 tootmismahtu, siis see ei tähenda jätkuvalt, et konsoole jagub kõigile.

Uus DualSense pult, mis tuleb kaasa PlayStation 5-ga. (C) Foto: Sony

Potentsiaalselt varsti avanevast eeltellimisest annab aimu asjaolu, et e-poe koodis on kõikidele toodetele lisatud märge, mis selgitab kasutajatele, kas vastav seade või mäng on ühildub PlayStation 5-ga. Tuuakse välja, et hetkel on ühilduvaks märgitud kõik poes müügil olevad tooted, kuid see tõenäoliselt nii ei jää.

Asjaolu, et PlayStationi e-poe koodi on juba sisse viidud vajalikud meetmed PlayStation 5 tellimuste haldamiseks annab aimu, et Sony järgmist mängukonsooli saab tõenäoliselt juba varsti ostma hakata. PlayStation 5 hinda ei ole veel avalikustatud, kuid tõenäoliselt kuuleme sellest juba varsti.

Hiljuti nägime esmakordselt, kuidas töötab PlayStation 5-ga kaasa tulev uus mängupult DualSense. Vaata videost, mida Sony uus pult suudab.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.