Mängud

Leke: PlayStation 5 võib hakata maksma üllatavalt vähe

PlayStation 5 saab olema eriti väle.Foto: Reddit

Uue lekke kohaselt võib Sony järgmine mängukonsool hakata maksma oluliselt vähem kui seni on arvatud.

Kanada mängupood Play N Trade on pannud PlayStation 5 eelmüüki hinnaga 559 Kanada dollarit, mis teisendub umbkaudu 360 euroks. See hind on tunduvalt madalam nii analüütikute pakkumistest kui ka meie spekulatsioonidest.

PlayStation 5 võib tulla üllatavalt taskukohane. Foto: Notebookcheck

Sony ei ole PlayStation 5 hinda veel avalikustanud. Seega on võimalik, et Play N Trade’i hinnalipik ei peegelda konsooli tegelikku maksumust ning kui see lõpuks avalikustatakse, siis peavad masina eest juba tasunud kliendid puudu oleva summa juurde maksma.

360-eurone PlayStation 5 oleks tõepoolest odav, kuid Sony on kahtlemata huvitatud Microsoftist odavama konsooli turule toomisest. PlayStation 4 ilmus 2013. aastal 100 dollarit odavamana kui Xbox One ning see andis Sonyle konsoolisõjas kohe suure eelise.

Kuid leidub ka vastupidiseid näiteid. Rootsi MediaMarktist on juba mõnda aega võimalik PlayStation 5 eeltellida 9990 Rootsi krooni eest, mis teisendub umbes 910 euroks.

Hiljuti avaldati PlayStation 5 ja Xbox Series X-i tehnilised andmed ning nende võrdlusest selgub, et vähemalt paberil on Xbox võimsam. See tähendab aga ka tõenäoliselt seda, et Microsofti mängukonsool hakkab rohkem maksma.

Kuigi järgmise generatsiooni konsoolide hindasid ei ole veel avalikustatud, siis ennustavad analüütikud juba, et PlayStationi ja Xboxi vahelisest heitlusest väljub võitjana Sony.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.