Mängud

Leke: uued PlayStation 5 arenduskomplekti fotod näitavad lähedalt Sony järgmist mängupulti

Selline on PlayStation 5 kummalise ilmega arenduskomplekt.Foto: Slashgear

Tundub, et 2020. aastal lekib PlayStation 5 edasi sama suure innuga kui mullu. Mängustuudios koristajana töötav härrasmees postitas internetti uusi pilte PlayStation 5 arenduskomplektist, kus on hästi näha ka järgmise konsooli puldid.

Tundub, et koristajana töötav Patrick oli pilte Facebooki postitades mõnevõrra naiivne, lootes, et keegi neid jagama ei hakka. Päris nii siiski ei läinud ja Patricku pildid leidsid kiiresti tee Redditisse.

Uued fotod PlayStation 5 arenduskomplektist.Foto: Reddit

Fotodel on näha juba tuttav kummalise kujuga PlayStation 5 arenduskomplekt, mida Patrick nimetab esimeseks prototüübiks. Tõenäoliselt lõplik PlayStation 5 selline välja nägema ei hakka ja arenduskomplekti disainil on üks väga lihtne ja loogiline põhjus.

Uutelt piltidelt on hästi näha ka Sony järgmine mängupult DualShock 5. Selle disain on PlayStation 4 puldist mõneti erinev, kuid ka see võib arenduse käigus veel muutuda. Selge on see, et pildil olev pult ei ole lõplik toode – puldi keskel asuval PlayStationi nupul ei ole näiteks peal konsooli logo.

Siiski, tegu on kõige detailsema seninähtud DualShock 5 fotoga. Mõne aja eest pani tehnikasait LetsGoDigital patendidokumentide põhjal kokku PlayStation 5 puldi 3D mudeli, mis näeb välja lekkinud fotodel olevale puldile üsna sarnane. Väidetavalt vahetatakse DualShock 5 puhul puldi keskel asuv puutetundlik nupp välja ekraani vastu ja enda pulti saab olema võimalik anda üle interneti teisele mängijale kasutada.

PlayStation 5 ilmub 2020. aasta lõpus ja hiljuti kuulutati konsoolile välja ka esimene ametlik mäng. Kuigi konsooli ilmumiseni on jäänud veel peaaegu aasta, siis Sony sõnul on PlayStation 5 Pro juba arenduses.

Hiljuti lekkinud info annab veel alust arvata, et kuigi PlayStation 5 tuleb PlayStation 4-st võimsam, siis samuti aasta lõpus ilmuv Xbox Series X teen Sony uuele konsoolile silmad ette.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.