Mängud

Leke: uus Nintendo Switch tuleb arvatavasti parema aku, 4K toe ja mitmete oluliste uuendustega

Kas Nintendo toob turule võimsama Switchi, et Sony ja Microsofti uute konsoolidega sammu pidada?Foto: Nintendo

Koodikaevandajad on avastanud, et suure tõenäosusega on töös uus Nintendo Switchi versioon koodnimega Aula, mis pakub praeguse konsoolimudeliga võrreldes mitmeid olulisi uuendusi.

Häkkerid on selgeks teinud, et Switchi uuema versiooni kallal on tõenäoliselt töötatud poolteist-kaks aastat, kuid veel ei ole teada, millal see ilmub. Seni leitud info annab aimu, et sarnaselt praegusele Switchile saab Aula olema masin, mida saab kasutada nii teleka külge ühendatult kui ka kaasaskantava konsoolina.

Koodikaevandajate leitud info kohaselt tuleb Aula uuendatud OLED ekraaniga, mis tõenäoliselt toetab 4K resolutsiooni. On kaheldav, kas Aula toetab 4K-d ka siis, kui seda kasutada pihukonsoolina, kuid dokitult telekaga kasutades peaks see resolutsioon olema saavutatav. Aula ei toeta väidetavalt praeguse Nintendo Switchi dokki ning tuleb müügile spetsiaalselt selle jaoks toodetud uute vahenditega.

Praegu saadaval olev uusim turule saabunud Switchi versioon on 2019. aastal ilmunud Nintendo Switch Lite.Foto: Nintendo

Väidetavalt tuleb Aula praegusest Switchist oluliselt parema jahutussüsteemiga, mis peaks aitama mängudel sujuvamalt joosta. Koodikaevandajate sõnul saab senisest oluliselt parem olema ka uue Switchi aku.

Kõlakad uue Switchi versiooni ümber on ringelnud juba mõnda aega, kuid Nintendo ei ole seni veel uut konsooli avalikustanud. Hiljuti tõid uued konsoolid turule Sony ja Microsoft, seega on üsna tõenäoline, et ka Nintendo soovib konkurentsis püsimiseks mängijatele pakkuda kaasaegsemat mängumasinat.

Eestis oleks Switchi uus versioon tõenäoliselt popp. Meil taheti jõuludeks kõige enam PlayStation 5, kuid detsembris müüsid kõige paremini siiski Switchi konsoolid, tarvikud ja mängud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.