Mängud

LGBT peategelasega “The Last of Us: Part II” keelati Lähis-Ida ära

Ellie seksuaalne orientatsioon ei ühti Lähis-Ida riikide kultuuriliste arusaamadega.Foto: Naughty Dog

Rubriiki toetab

PlayStation 4 aasta üks suurimaid mänge Lähis-Ida riikides ei ilmu. Mängu müügilt eemaldamise põhjust ei ole täpsustatud, kuid tõenäoliselt ei sobitu teose LGBT peategelane sealsetesse moraalinormidesse.

Olenema sellest, et “The Last of Usi” teist osa on mitmetes Lähis-Ida riikides laialdaselt reklaamitud, ei ole mängu enam võimalik leida näiteks Araabia Ühendemiraatide ja mitmete teiste Araabia riikide PlayStationi e-poest.

Redditi kasutaja Ghostechful saatis päringu PlayStationi Ühendemiraatide klienditoele ja uuris, mis ei ole “The Last os Us: Part 2” enam e-poes saadaval. Ta sai vastuseks, et kui mängu ei ole PlayStation Store’is olemas, siis tõenäoliselt on see vastavas riigis ära keelatud.

“The Last of Us: Part II” peategelane Ellie on mängu esimeste treilerite põhjal samasoolises suhtes teise naisega. Huvitaval kombel on Lähis-Ida riikide PlayStationi poes jätkuvalt saadaval esimene “The Last of Us”. Selle mängu lisas “Left Behind” sai Ellie seksuaalne orientatsioon palju tähelepanu.

Lähis-Ida mänguritel on siiski võimalik “The Last of Us: Part II” mängida. Tuleb vaid luua uus kasutaja ja registreerida see mõnes teises regioonis, kus mäng ei ole põlu alla sattunud. Seega antud piirang tõenäoliselt paljudele suureks takistuseks ei saa.

“The Last of Us: Part II” ilmub PlayStation 4 peale 19. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.