Mängud

Maailma ainus Nintendo PlayStationi konsool on müügis eriti krõbeda hinnaga

See Nintendo ja PlayStationi koostöö vili kunagi mängijateni ei jõudnud.Foto: Heritage Auctions

Oksjonimaja Heritage Auctions pani müüki ühe eriti haruldase vidina – ainsa allesoleva Nintendo ja PlayStationi koostöös valminud mängukonsooli. Loo avaldamise hetkel on masina hinnaks pakutud 31 000 dollarit.

Kui sa ei ole Nintendo PlayStationi konsoolist varem midagi kuulnud, siis põhjusega – see masin ei jõudnud kunagi poelettidele. Konsool kuulutati välja 1991. aasta CES tehnoloogiamessil, kuid samal üritusel loobus Nintendo äkitselt Sonyga koostööst ning väidetavalt kõik 200 eksisteerivat eksemplari hävitati.

See peaks olema ainus allesolev Nintendo PlayStation maailmas. Foto: Heritage Auctions

Kõik peale ühe. Kui toonane Sony meelelahutusdivisjoni juht Olaf Olaffson lahkus Sony tolmu jalgadelt pühkis ja asus tööle pangandusettevõttes Advanta, võttis ta ainsa allesjäänud konsooli endaga kaasa. Kui Advanta 1999. aastal pankroti välja kuulutas, müüdi konsool koos muude varadega oksjonil maha. Toonane ostja ei hoomanud, et oli just soetanud midagi ainulaadset.

Konsool ilmus uuesti välja 2009. aastal ja siis saadi aru,et tegu on eriti haruldase esemega. Masin on heas korras ja oksjoni korraldajate sõnul on sellel mängitud paar raundi “Mortal Kombatit” veendumaks, et kõik ikka töötab.

Konsooli hind on juba kerkinud 31 000 dollarini. Foto: Heritage Auctions

Küll aga ei täpsustata, milliseid mänge Nintendo PlayStation jooksutada suudab. Masin saab hakkama Super Famicomi kassettidega ning on suuteline jooksutama ka valitud sobilikke CD-sid. PlayStationi mänge sellel konsoolil paraku mängida ei saa.

Nagu mainitud, siis hetkel on Nintendo PlayStationi hinnaks pakutud 31 000 dollarit, kuid oksjoni lõpuni on loo avaldamise ajal veidi üle kolme nädala. Seega ei oleks üllatav, kui lõplik hind kerkiks lausa kuuekohaliste numbriteni.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.